pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Modlitwa o deszcz

Autor książki:

Wojciech Jagielski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788324040988
ISBN: 978-83-2404-098-8
Data: 2016-03-02
40.71 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Fascynujący obraz Afganistanu - kraju, który wychował mudżahedinów i talibów.

Nieustannie aktualny, legendarny tom reportaży Wojciecha Jagielskiego.

Jak to się stało, że mudżahedini i talibowie dalej obchodzą cały świat? Mułła Omar czy Osama ibn Ladin stali się uosobieniem lęków Zachodu przed islamskim terroryzmem. Afganistan to kraj, który wychował mudżahedinów i talibów. Modlitwa o deszcz przybliża nas do zrozumienia jego fenomenu.

W Afganistanie ścierają się interesy wielu potęg świata. To w Afganistanie zaczął rozpadać się ZSRR. To Afganistan wystawił na szwank reputację USA jako najpotężniejszego światowego mocarstwa. Jagielski pisze: "Afgańczycy przestawili kierunek biegu rzeczy. Odgradzając się od obcych, kryjąc się przed nimi w przepastnych dolinach, stracili kontakt ze światem". Obcy zrobili z ich kraju laboratorium i akademię terroryzmu - oni sami nie przyłożyli do tego ręki.

Książka nie tylko jest bestsellerem, otrzymała także wiele prestiżowych wyróżnień: nominację do Nagrody Literackiej Nike, "Bursztynowego Motyla" w VIII edycji Konkursu im. Arkadego Fiedlera na najlepszą książkę podróżniczą roku oraz Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera.

Książka "Modlitwa o deszcz" - Wojciech Jagielski - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2016 r. Cena 40.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.