pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Niewolnicy III Rzeszy z literą P. Polacy na robotach przymusowych...
Tytuł książki:

Niewolnicy III Rzeszy z literą P. Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945

Autor książki:

Arno Giese

Dane szczegółowe:
Wydawca: Psychoskok
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 582 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381194648
ISBN: 978-83-8119-464-8
Data: 2019-05-06
44.04  64.90  20.86 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka porusza bardzo trudne tematy, dotyczące nie tylko obozów pracy i obozów koncentracyjnych utworzonych przez hitlerowców, ale również próbę rozliczenia się z przeszłością, tematy zadośćuczynienia i odszkodowań dla tych, którzy przeżyli to piekło i miejsc pamięci, będących tak ważnym elementem historii.

Okres II wojny światowej to czasy o których wszyscy w jakiś sposób pamiętamy. Jednak często są to tylko szczątkowe informacje. Tak naprawdę po tylu latach w wielu przypadkach bardzo trudno lub nawet nie sposób dotrzeć do wiarygodnych źródeł, ale dla wytrwałych i żądnych ukazania choćby fragmentu prawdy historycznej nadal jest to możliwe. Tak też powstała ta książka?
Arno Giese zgromadził materiały źródłowe, docierając do wielu archiwów zarówno tych historycznych, ogólnodostępnych, jak i do tych, do których dotrzeć najtrudniej - prywatnych zbiorów. I choć dane liczbowe i statystyki sporządzone na podstawie dokumentów ukazują mnóstwo okrucieństwa i zbrodni hitlerowskich poprzez pokazanie, jak wielu ludzi straciło życie w obozach pracy, obozach koncentracyjnych lub po prostu zamordowanych czy straconych w zbiorowych egzekucjach, to właśnie historie tych, którzy przeżyli ten czas i opowiadają o tym, czego doświadczyli, poruszają serca najbardziej.

Ta książka to nie tylko wspomnienia, ale również przestroga, którą każdy powinien wziąć sobie do serca, by już nigdy nie ucierpiało tyle istnień ludzkich z powodu chorych aspiracji i rządzy władzy?
Książka wzbudzająca wielkie emocje.

Książka "Niewolnicy III Rzeszy z literą P. Polacy na robotach przymusowych w latach 1939-1945" - Arno Giese - oprawa miękka - Wydawnictwo Psychoskok. Książka posiada 582 stron i została wydana w 2019 r. Cena 44.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Arno Giese - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Bitwy polskiego września - okładka książki

Bitwy polskiego września

Apoloniusz Zawilski
Sprawa Tuchaczewskiego - okładka książki

Sprawa Tuchaczewskiego

Paweł Wieczorkiewicz
Produkty podobne:
Gdy wieś ratowała życie - okładka książki

Gdy wieś ratowała życie

Kazimierz Przybysz
W cieniu Tryzuba - okładka książki

W cieniu Tryzuba

Artur Bata
Uniwersytet za kolczastym drutem - okładka książki

Uniwersytet za kolczastym drutem

Stanisław Urbańczyk