pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Niewidzialni

Autor książki:

Natalia Delewa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wyszukane
Rok wyd.: 2021
Oprawa: twarda
Ilość stron: 184 s.
EAN: 9788365230744
ISBN: 978-83-6523-074-4
Data: 2021-05-28
26.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:


Niewidzialni ludzie mają imiona, głos i tożsamość. Żyją obok nas. Wszędzie. Młoda kobieta, wychowana w domu dziecka, próbuje uporać się z traumami dzieciństwa. Romski chłopiec pragnie uratować swoją umierającą matkę. Niegdyś sławna baletnica, dziś - zapomniana przez świat kociara. Syryjska rodzina w obozie dla uchodźców walcząca o przetrwanie.

Dziewięć historii poruszających kwestie nierówności społecznej, queer, niepełnosprawności fizycznej, ubóstwa, wykorzystywania seksualnego i dyskryminacji.

Powieść wyróżniona w Bułgarii nagrodą ,,Debiut 2018.Lektura powieści ,,Niewidzialni Natalii Delewej przypomniała mi, że w dzieciństwie ukrywałam się w szafie, na drzewie, na strychu i marzyłam o czapce niewidce. W zagrożeniu chciałam założyć taką czapkę na głowę, zniknąć ze świata, ukryć się w bezpiecznej przestrzeni, tam gdzie nikt mnie nie znajdzie. Potem zorientowałam się, że taką czapką niewidką może być literatura i moja wyobraźnia. Podobnie myśli narratorka ,,Niewidzialnych. Ona zbiera strzępki artykułów, wsłuchuje się w siebie, w opowieści ludzi spotkanych na swej drodze, zagląda w przeszłość, mierzy się z traumami i wybijając czytelnika ze strefy komfortu, zadaje ważne pytania o nasz świat, imigrantów, ludzi wykluczonych, porzuconych, bezdomnych. Piękna, misternie utkana i poruszająca książka.

Wioletta Grzegorzewska, autorka ,,Guguł,,Niewidzialni to powieść o ludziach z marginesu społeczeństwa. Linie tematyczne przeplatają się, by opowiedzieć jedną wspólną historię: historię niewidzialności. Powieść, która chwyta za gardło.

Georgi Gospodinow, autor ,,Fizyki smutkuKsiążka została przetłumaczona dzięki wsparciu bułgarskiego Narodowego Funduszu Kultury.


Książka "Niewidzialni" - Natalia Delewa - oprawa twarda - Wydawnictwo Wyszukane. Książka posiada 184 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.99 zł. Zapraszamy na zakupy!