pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Niesamowita opowieść. Opowiadania fantastyczne

Autor książki:

Stefan Grabiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna CM
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 140 s.
Wymiar: 195x130 mm
EAN: 9788366704664
ISBN: 978-83-6670-466-4
Data: 2021-09-16
23.85  24.17  0.32 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Na tom Niesamowita opowieść składają się nowele publikowane pod tym szyldem już wcześniej (Kochanka Szamoty, Na tropie, Spojrzenie, W domu Sary i Przed drogą daleką), a także dwie dodane w niniejszym wydaniu: Nietykalny oraz Świadek Materna.
We wszystkich tych drobnych obrazkach fabularnych pulsuje to samo tętno czegoś niewytłumaczalnego, niepoznawalnego, nieuchwytnego i niesamowitego właśnie. Erotyzm, śmierć, szaleństwo i zbrodnia to sfery przylegające do tej mrocznej komnaty i pozwalające niekiedy uchylić kotarę, by zajrzeć w głąb. Jednak, o zgrozo, uchylenie kotary nie oznacza uchylenia rąbka tajemnicy!
Cóż, że poznamy realne okoliczności schadzek z Jadwigą Kalergis w willi Pod Lipami przy ul. Zielonej 8? Że odsłoni się finał i znaczenie szarego snu dręczącego przez szereg nocy nieszczęsnego W. Lasotę? Że rozsądny mizogin Władek położy kres podstępnym praktykom Sary Bragi? Że okaże się, skąd pochodziły lilie, którymi obsypane zostały zwłoki dwudziestoletniej hrabianki Walerii z Czerwonego Zamku? Niesamowite umyka tym rozpoznaniom i podąża dalej swoim szlakiem, co jakiś czas migając nam przed oczyma jak złota łuska węża wśród traw na słonecznej łące.

Książka "Niesamowita opowieść. Opowiadania fantastyczne" - Stefan Grabiński - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna CM. Książka posiada 140 stron i została wydana w 2021 r. Cena 23.85 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]