pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Salamandra

Autor książki:

Stefan Grabiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ciekawe Miejsca
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 150 s.
EAN: 9788366371040
ISBN: 978-83-6637-104-0
Data: 2019-09-24
20.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Stefan Grabiński określany jest jako polski Lovecraft lub polski Poe, ale to, co głównie go łączy z oboma autorami, to gatunek horror-fantasy oraz najlepiej opanowana forma literacka: opowiadania. Wśród tematów, które przenikają się w jego twórczości można wymienić: demoniczne uwodzicielki, czarownice, duchy, tajemnicze wiadomości z dolnego świata, sobowtóry, magię, erotykę w połączeniu z motywami religijnymi, różne formy efektów parapsychologicznych, wreszcie fascynację orientalnym mistycyzmem. Jego bohaterowie często angażują się w zawody związane z nauką lub technologią, pracując jako inżynierowie, architekci lub lekarze. Są również w stanie wyrażać się z matematyczną precyzją.

W życiu Jerzego pojawia się coraz więcej tajemniczych postaci pod mostem widzi tę samą trzyosobową grupę ludzi, przybierających za każdym razem identyczne pozy, a wśród tłumu zakonnic dostrzega sobowtóra swojej narzeczonej. Wkrótce poznaje jednego z dziwnych mężczyzn i kobietę, która mu towarzyszy. Okazuje się, że interesują się oni tajemniczymi rzeczami. Jerzy wkracza w świat przepowiedni, chiromancji, wędrówek poza ciałem, a także demonicznych wpływów femme fatale i magicznej zemsty

Książka "Salamandra" - Stefan Grabiński - oprawa miękka - Wydawnictwo Ciekawe Miejsca. Książka posiada 150 stron i została wydana w 2019 r. Cena 20.72 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.