pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Nieruchomości. Problematyka prawna
Tytuł książki:

Nieruchomości. Problematyka prawna

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1104 s.
Wymiar: 180x242 mm
EAN: 9788376206035
ISBN: 978-83-7620-603-5
Data: 2011-04-19
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Prawo nieruchomości. Seria: Studia
Prawo nieruchomości. Seria: Studia prawnicze 82.39 zł pozycja dostępna!

Nieruchomości. Problematyka prawna - Gerard Bieniek, Stanisław Rudnicki - opis książki:

Opracowanie Nieruchomości. Problematyka prawna zostało ujęte w formie szeroko rozbudowanych haseł tematycznych.
Całość haseł, wzajemnie ze sobą powiązanych i uzupełniających się, wyczerpująco przedstawia cywilnoprawne i materialnoprawne zagadnienia związane z własnością i prawem wieczystego użytkowania nieruchomości.
Opracowanie uwzględnia istotne zmiany ustawowe wprowadzone do Kodeksu cywilnego w przedmiocie statusu prawnego urządzeń przesyłowych, służebności przesyłu, umowy przekazania nieruchomości, a także zmiany wprowadzone do ustawy o gospodarce nieruchomościami dotyczące pierwokupu, wywłaszczenia i określenia wartości nieruchomości. W książce zostały również uwzględnione najnowsze zmiany przepisów o hipotece wprowadzone do ustawy o księgach wieczystych i hipotece, obowiązujące od 20 lutego 2011 r. (na podstawie ustawy z 26 czerwca 2009 r. o zmianie ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz niektórych innych ustaw, Dz. U. Nr 131, poz. 1075). W noweli tej zniesiono podział hipoteki na zwykłą i kaucyjną, wprowadzając jednolitą konstrukcją hipoteki, która będzie zabezpieczała więcej niż jedną wierzytelność. Ponadto wzmocniono pozycję właściciela nieruchomości m.in. dzięki wprowadzeniu możliwości rozporządzania opróżnionym miejscem hipotecznym w razie jej wygaśnięcia.
Książka jest przydatna dla sędziów, rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości, notariuszy, adwokatów i radców prawnych, którzy znajdą w niej wiele rozwiązań dotyczących własności, użytkowania wieczystego, ograniczonych praw rzeczowych oraz szeroko rozumianego obrotu nieruchomościami.
Autorzy, sędziowie Sądu Najwyższego, są autorami znanych publikacji z zakresu prawa cywilnego.

Książka „Nieruchomości. Problematyka prawna” - oprawa twarda - Wydawnictwo LexisNexis. Książka posiada 1104 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Gerard Bieniek, Stanisław Rudnicki - autor m.in.:
Skauci w polu. Podręcznik dla harcerzy. - okładka książki
Skauci w polu. Podręcznik dla harcerzy. Seria:... Stanisław Rudnicki, Kazimierz Betley;