pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

(Nie)potrzebni

Autor książki:

Marcin Ogdowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warbook
Rok wyd.: 2014
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 144x207 mm
EAN: 9788364523106
ISBN: 978-83-6452-310-6
Data: 2014-04-30
34.99 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Misja ISAF w Afganistanie dobiega końca, a wraz z nią kilkunastoletnie zaangażowanie Wojska Polskiego w konflikty na drugim końcu świata. Żołnierze wracają do domów, ale czy wrócą z wojny Czy stamtąd w ogóle da się wrócić Co czeka weteranów w kraju, w którym toczy się cyniczna gra między rządem a opozycją Gra, w której problem wojennej traumy to doskonały pretekst, by dołożyć politycznemu konkurentowi.

Co dalej z armią, która po Iraku i Afganistanie przeżywa kryzys Czy ambitny plan modernizacji nie okaże się mrzonką (Nie)potrzebni, najnowsza powieść Marcina Ogdowskiego, to wojenny dramat i polityczny dreszczowiec w jednym. Autor zabiera nas do ogarniętego chaosem Afganistanu, do ludzkiej naprawialni w Ramstein, w zacisze ministerialnych gabinetów. W jednej chwili jesteśmy świadkami krwawej potyczki na Highway One, by zaraz potem znaleźć się w domu wdowy po żołnierzu samobójcy. Książka, będąca swoistym rozrachunkiem Autora z tematyką polskiego Afganistanu, to momentami bardzo bolesna lektura. Niezwykle aktualna także z powodu wydarzeń na Ukrainie, które prowokują do przemyśleń nad stanem polskiej armii, jej pozycją w społeczeństwie i strukturach państwa. 

Książka "(Nie)potrzebni" - Marcin Ogdowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Warbook. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2014 r. Cena 34.99 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.