pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Niemiecka okupacja Wysp Normandzkich 1940-1945. Seria: Pola bitew

Autor książki:

Krzysztof Kubiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Inforteditions
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788364023668
ISBN: 978-83-6402-366-8
Data: 2016-03-23
pozycja niedostępna

Opis książki:

Notka o książce:
Położone na francuskich wodach wewnętrznych Wyspy Normandzkie, należące do Wielkiej Brytanii, to nie lada anomalia składająca się z 8 zamieszkałych wysepek o różnej wielkości, kilku mniejszych - niezamieszkałych i kilku skał. Ten archipelag ma na kilku wyspach lotniska, a więc jest swoistym lotniskowcem u wybrzeży francuskich. Z wojskowego punktu widzenia wyspy stanowią wysunięte punkty obserwacyjne i miejsca bazowania okrętów, przydatne do planowania różnorodnych operacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Odległość wysp od lądu francuskiego wynosi zaledwie 13-20 km.

Zawładnięte przez Niemców w 1940 r. wyspy intensywnie fortyfikowano i przygotowywano do obrony przed ew. siłami desantowymi. Ogromny wkład rzeczowy i finansowy Rzeszy nie przyniósł nigdy spodziewanych korzyści bowiem wyspy pozostawały poza głównymi kierunkami działań bojowych stron walczących... (z rec. Prof. dra hab. Antoniego Komorowskiego)
Spis treści:
Wstęp
I Najstarsze posiadłości Korony
II Swastyka nad Wyspami Normandzkimi
III Niemiecki garnizon i umocnienia na Wyspach Normandzkich
IV Brytyjczycy pod okupacją
V Brytyjskie działania specjalne na Wyspach Normandzkich
VI Ostatnie akordy wojny i koniec okupacji
Zakończenie
Bibliografia
Spis map i schematów
Notka o autorze:
Kmdr por. rez. prof. zw. dr hab. Krzysztof Kubiak (1967) - absolwent Akademii Marynarki Wojennej i Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 1998 obronił rozprawę doktorską "Ocena zagrożenia wybrzeża i polskich obszarów morskich działaniami terrorystycznymi i specjalnymi w czasie pokoju i w sytuacji kryzysowej". W roku 2003 przeprowadził kolokwium habilitacyjne. Tytuł rozprawy habilitacyjnej to "Ewolucja morskiej sztuki wojennej po II wojnie światowej".

Autor był szefem Katedry Działań Sił Morskich na Wydziale Strategiczno-Obronnym AON, kierownikiem Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, prorektorem ds. rozwoju tej uczelni, a następnie dziekanem Wydziału Nauk Technicznych. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Książka "Niemiecka okupacja Wysp Normandzkich 1940-1945. Seria: Pola bitew" - Krzysztof Kubiak - oprawa miękka - Wydawnictwo Inforteditions. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2015 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]