pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście

Autor książki:

Marcin Ciszewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warbook
Rok wyd.: 2016
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 145x200 mm
EAN: 9788364523533
ISBN: 978-83-6452-353-3
Data: 2016-05-31
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Po 70 latach taśmy filmowe z kronikami nagranymi podczas Powstania Warszawskiego przez operatorów Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej ujrzały światło dzienne. Stało się tak za sprawą Muzeum Powstania Warszawskiego, które na ich podstawie postanowiło stworzyć pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych.

Tak oto narodziło się "Powstanie Warszawskie", czyli opracowany w nowoczesnych technologiach dramat wojenny non-fiction mówiący o wydarzeniach sierpnia 1944 roku. Film był polskim kandydatem do Oscara w kategorii "Najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny". Na festiwalu filmowym w Gdyni zdobył nagrodę Orły dla najlepszego obrazu dokumentalnego i najlepszego dźwięku, a Stowarzyszenie Filmowych Reżyserów Dźwięku przyznało mu Złotą Szpulę.

Sukces projektu zainspirował twórców do dalszych działań. Muzeum Powstania Warszawskiego zwróciło się więc do pisarza Marcina Ciszewskiego z prośbą o zbeletryzowanie filmu. Celem było przekucie poruszających kronik powstańczych w fascynującą książkę.

Efektem tej pracy jest niniejszy tom. Powstało dzieło daleko wykraczające poza interpretację - to oryginalna, autorska opowieść o jednym z najważniejszych momentów w dziejach Polski. I kolejny dowód na to, że historia wciąż jest żywa i pełna wzbudzających emocje narracji. Zapraszamy na literacką wędrówkę po walczącej Warszawie.

Książka "Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście" - Marcin Ciszewski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Warbook. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2016 r.