pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Niebezpieczne związki Mariana Klepki
książka:

Niebezpieczne związki Mariana Klepki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 340 s.
Wymiar: 120x195 mm
EAN: 9788381475044
ISBN: 978-83-8147-504-4
Data: 2019-09-25
22.42  37.99  15.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Niebezpieczne związki Mariana Klepki - Krzysztof Jarząbek - opis książki:

Piwo, amfetamina i miłość do ojczyzny
Rozgrzane słońcem osiedle, skwerek z ławeczkami, bar pod parasolami z piwem? W powietrzu opary alkoholu, a na ustach wielka polityka. To właśnie tutaj Marian Klepka, największy patriota wśród patriotów, prawdziwy Polak i katolik, objaśnia świat i zawiłości polityczne niedzielnym kumplom. Po latach zniewolenia nad krajem zaczyna się unosić duch wolności. Oto nadchodzi dobra zmiana?
Jednak Marian wie, że zdrajcy i wrogowie ojczyzny nie poddali się, dlatego z poświęceniem agituje wśród mieszkańców swego osiedla. Gdy sąsiedzi oraz rodzina zauważają, że Klepkowie w tajemniczych okolicznościach stali się nagle zamożni, wokół Mariana niespodziewanie gromadzą się prawdziwi Polacy, wyznający tylko tradycyjne wartości. Jednak nie spodziewają się tego, że za słowami muszą iść także czyny. Wkrótce Marian wystawi ich miłość do ojczyzny na prawdziwą próbę?
A to wszystko to jest nic, to jest wierzchołek góry lodowej! Na każdym jednym szczeblu się kradnie, VAT-y wyłudza, przetargi ustawia, pieniądze podatników się marnuje i w dupie się głęboko przeciętnego obywatela ma?! Ale wezmą się nasi za tych skurwysynów już niebawem. Do dupy się tym komuchom, agentom, złodziejom naleje i w kryminałach na długie lata wylądują.

Zaangażowana politycznie komedia, która odnosi się do współczesnych  wydarzeń w Polsce. Momentami irracjonalna fabuła, cięty i prosty język  znany z ulicy lub memów internetowych bawi czytelnika. Finał powieści  jest zaskakujący i prowadzi do smutnego wniosku, że wojenka  polsko-polska nie przynosi nikomu chwały.

red. Marzena Bakowska, Radio Gdańsk
Cieszę się, że sprawa konfliktu między władzą a opozycją w naszym kraju stała się materiałem do stworzenia groteskowej historii o niespodziewanym bogaczu, o którego względy zabiegają liczni, zazwyczaj mocno uzależnieni od różnych używek, starzy bądź młodzi przyjaciele i krewni. Pytanie, co w tym prowincjonalnym świecie, w którym najważniejszym miejscem jest sklep monopolowy, jest istotniejsze  poglądy polityczne, światopogląd, czy może puszka "Karpackiego  Supermocnego"? Kwestia ta wydaje się zabawna, jednak powieść dość krytycznie ocenia dzisiejszy stan zaangażowania w kwestie publiczne i ten wymiar czyni z powieści Jarząbka swoistą satyrę na polskie społeczeństwo w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Prof. UG, dr hab. Marcin Całbecki
Powieść aspirująca do miana książek przedstawiających Polaków obraz własny, choć wyjątkowo jednostronny, nastawiony na tworzenie wspólnoty z wyobrażonym czytelnikiem. Książka na pewno kontrowersyjna, ale i zabawna, którą doskonale się czyta. Konwencją nawiązuje do popularnych seriali, takich jak Ranczo czy Kiepscy.

prof. UG, dr hab. Anna Ryłko-Kurpiewska

Książka „Niebezpieczne związki Mariana Klepki” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res.

Książka posiada 340 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Niebezpieczne związki Mariana Klepki"
Produkty podobne:
Prymityw. Epopeja narodowa - okładka książki
Prymityw. Epopeja narodowa Marcin Kołodziejczyk
Prymityw. Epopeja narodowa - okładka książki
Prymityw. Epopeja narodowa Marcin Kołodziejczyk
Niewiedza - okładka książki
Niewiedza Milan Kundera
Poradnik małego patrioty - okładka książki
Poradnik małego patrioty Marcin Przewoźniak
Zima w Lizbonie - okładka książki
Zima w Lizbonie Antonio Munoz Molina
Niebezpieczna gra - okładka książki
Niebezpieczna gra Danielle Steel