pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
Niebezpieczne zachowanie kierowców. Psychologiczny model regulacji...
książka:

Niebezpieczne zachowanie kierowców. Psychologiczny model regulacji zachowań w ruchu drogowym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 444 s.
Wymiar: 176x250 mm
EAN: 9788323331452
ISBN: 978-83-233-3145-2
Data: 2011-09-07
Cena wydawcy: 45.15 złpozycja niedostępna

Niebezpieczne zachowanie kierowców. Psychologiczny model regulacji zachowań w ruchu drogowym - Antoni Wontorczyk - opis książki:

Książka jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym obszerną, a zarazem syntetyczną pracą na temat zachowań kierowców. Autor podjął niezwykle ambitną próbę przedstawienia dotychczasowego dorobku badawczego w zakresie przyczynowości wypadkowej, uwzględniając wiedzę psychologiczną dotyczącą regulacji zachowania się człowieka w szczególnej sytuacji, jaką jest uczestnictwo w ruchu drogowym. Monografia stanowi udaną próbę samodzielnego i twórczego wykorzystania istniejącego dorobku badawczego zarówno w obrębie psychologii, jak i nauk pokrewnych, zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego. Stworzenie wtasnej propozycji wyjaśniającej niebezpieczne zachowania kierowców jest poważnym osiągnięciem Autora.

Z recenzji prof. dr hab. Zofii Ratajczak

Praca bez wątpienia wnosi nowe elementy do wiedzy o niebezpiecznych zachowaniach kierowców. Jej walorem jest nowy i oryginalny autorski model opracowany na podstawie zakrojonych na szeroką skalę badań własnych.

Z recenzji prof. dr. hab. Tadeusza Marka

Antoni Wontorczyk - socjolog i psycholog, pracuje w Instytucie Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od dwudziestu lat jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ICTCT (International Co-operation on Theories and Concepts In Traffic Safety) zrzeszającego psychologów zajmujących się problematyką bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Z zakresu psychologii transportu opublikował kilkadziesiąt artykułów poświęconych głównie zagadnieniom podejmowania ryzyka przez kierowców. Obecna rozprawa jest próbą nowego spojrzenia w psychologii transportu na niebezpieczne zachowania kierowców z perspektywy różnych cech moderujących trzy jakościowo odmienne wymiary zachowania w ruchu drogowym.

Książka „Niebezpieczne zachowanie kierowców. Psychologiczny model regulacji zachowań w ruchu drogowym” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 444 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Niebezpieczne zachowanie kierowców. Psychologiczny model regulacji..."