pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nie nasz papież Pontyfikat Jana Pawła II na świecie

Autor książki:

Mirosław Wlekły

Dane szczegółowe:
Wydawca: Filtry
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
EAN: 9788396811356
ISBN: 978-83-9681-135-6
Data: 2023-11-20
49.89 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Wbrew temu, co się powszechnie sądzi nad Wisłą, wielu katolików na świecie surowo ocenia pontyfikat Jana Pawła II. Ich zdaniem Wojtyła powstrzymał reformy zapoczątkowane Soborem Watykańskim II, tym samym niwecząc wysiłki poprzednich papieży zamierzających zmodernizować Kościół. Odciął się od ważkich problemów współczesnego świata i obwarował w twierdzy dogmatów, by umocnić ziemskie imperium, któremu przewodził. Jego krytyczny stosunek do teologii wyzwolenia, kapłaństwa kobiet, antykoncepcji, przymykanie oczu na przestępstwa seksualne hierarchów i uwikłanie w geopolityczne interesy Stanów Zjednoczonych - to główne zarzuty formułowane wobec Wojtyły przez postępowych katolików.

Mirosław Wlekły, jeden z najpopularniejszych polskich reporterów, odbył podróże do wielu krajów Europy i Ameryki Łacińskiej, by porozmawiać z uczestnikami i świadkami najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń pontyfikatu papieża Polaka. Jego wstrząsający, znakomicie udokumentowany i świetnie napisany reportaż ma szansę rozpocząć merytoryczną dyskusję na temat roli Kościoła w czasach, gdy najważniejszą osobą w Watykanie był Jan Paweł II.

Mirosław Wlekły (ur. 1978) - dziennikarz i reporter. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu, należy do stowarzyszenia Rekolektyw. Opublikował książki: All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem (2015), Tu byłem. Tony Halik (2017), Raban! O Kościele nie z tej ziemi (2019), Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo (2019), Przygoda dzika Toniego Halika (2021), Górski. Wygramy my albo oni (2021) i Jadą Haliki do Ameryki (2022). Jest autorem Śledztwa Pisma, pierwszego podcastowego serialu reporterskiego w Polsce, a także współautorem tekstów, na których podstawie powstały spektakle teatralne. Laureat Nagrody im Beaty Pawlak oraz Nagrody Magellana, wielokrotnie nominowany do najważniejszych polskich nagród dziennikarskich, reporterskich i literackich.

Książka "Nie nasz papież Pontyfikat Jana Pawła II na świecie" - Mirosław Wlekły - oprawa miękka - Wydawnictwo Filtry. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2023 r. Cena 49.89 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.