pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Nic się nie stało. Licencja na bezkarność

Autor książki:

Sylwester Latkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Wolne Słowo
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788396555021
ISBN: 978-83-9655-502-1
Data: 2023-06-07
32.90 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Kiedy ukazał się film Nic się nie stało, zderzyłem się ze ścianą. Zaliczyłem pozwy na astronomiczne kwoty, obrażanie. Machina medialna jest bezwzględna. Dziennikarze skumplowani z celebrytami, aktorami, show-biznesem zabrali się za ukręcanie łba sprawie.

Babrzesz się w ciemnych sprawach, na co liczyłeś Oni są powiązani układami biznesowymi i towarzyskimi. Dotknąłeś show-biznesu, a on u nas jest nadal nietykalny. To za duża kasa, by cię nie rozszarpali na strzępy. Przy tym odkryłeś, że niektórzy szefowie mediów są umoczeni.

Skoro w czasie robienia sprawy i filmu chciano cię przekupić lub zastraszano ludzi wokoło, to trzeba było odpuścić albo uznać za normalne, jak ciebie obsmarowano.

Tak, sprawę pozamiatano.

Co można zrobić Co zmienić
Lata funkcjonowania w mediach nauczyły mnie, że książka, film, artykuł nie zmieni rzeczywistości. Czasami jednak jest jak w bilardzie. Jedna bila uderza w drugą, ta w następną i to wywołuje ruch. Ludzie mający licencję na bezkarność wiedzą, że coś się jednak dzieje. A ponieważ kule bilardowe stanęły znów w miejscu, dając wrażenie, że nic się nie stało, warto znów wprawiać je w ruch.

Ostatnio dyskusję o wykorzystywaniu nieletnich sprowadza się głównie do Kościoła, zapominając o innych rewirach. Kiedy w filmie Pedofile zrealizowanym w 2005 roku pokazałem ofiarę księdza Jankowskiego, nie było jedynek w gazetach, zapadła cisza. Po kilkunastu latach stało się modne ściganie ludzi w sutannach.

W książce powracam do spraw Dworca Centralnego, Andrzeja Samsona. Wchodzę jeszcze raz w świat łowców nastolatek i Zatoki Sztuki. Opisuję nieznany świat męskiej prostytucji. Przeraża fakt, że nikt go nie kontroluje. O ile próbuje się walczyć z seksualnym niewolnictwem kobiet, o tyle z chłopięcym nie. W gejowskich agencjach towarzyskich spotyka się nieletnich. Nikt nie zagląda do ich dowodów. Im młodszy towar, tym lepszy. To nieprzyjemny temat. Ofiary raczej nie wzbudzają współczucia. Narkotyki, broń, prostytucja nieletnich i klienci z pierwszych stron gazet. Tak wygląda świat warszawskich gejowskich agencji.

Dlaczego tak mocno mnie atakują Zmuszeni są do tego po to, żeby bronić siebie. Wykorzystując wpływy w mediach i na socjalach, wykorzystując dziennikarzy, piarowców, prywatnych detektywów, prokuratorów, policjantów, sędziów. To daje im licencję na bezkarność.

Czas na trochę szczerości o tym świecie, pokazanie, jak obracają się tryby tej ciemnej machiny, która działa od dawna.

Książka "Nic się nie stało. Licencja na bezkarność" - Sylwester Latkowski - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Wolne Słowo. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2023 r. Cena 32.90 zł. Zapraszamy na zakupy!