pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Naturakultura

Autor książki:

Joanna Jeśman, Mateusz Skrzeczkowski

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Katedra Wydawnictwo Naukowe
Rok wyd.: 2023
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
EAN: 9788366107564
ISBN: 978-83-6610-756-4
Data: 2023-01-17
35.58 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Naturakultura. Próby z kulturoznawstwa krytycznego

Inicjatorką prac nad Naturąkulturą była śp. prof. Anna Zeidler-Janiszewska, współpomysłodawczyni serii i współredaktorka poprzednich tomów prób z kulturoznawstwa krytycznego.

Artykuły zebrane w tym tomie wpisują się we wciąż aktualne dyskusje lokujące się w nurcie posthumanizmu i postantropocentryzmu, dla których kluczowe jest uznanie ważności tego, co inne-niż-ludzkie, a co nieodłącznie wiąże się z nieuniknioną zmianą pozycji zajmowanej dotąd przez człowieka, który utracił swoją priorytetową wagę. Naturakultura wyraźnie to pokazuje, bowiem podstawą rozważań podjętych przez autorów nie jest analiza procesów prowadzących do decentralizacji pozycji człowieka, ale wysunięcie na pierwszy plan tego, co inne-niż-ludzkie (zwierząt, roślin, rzeczy i in.) w świecie, który jako formacja człowieka (antropocen) doszedł do swojego krytycznego momentu.

Książka ta jest świadectwem, że krytyczny wgląd w rzeczywistość staje się metodą badawczą. Dodam, że będzie też cenną lekturą nie tylko dla studentów nauk humanistycznych.

Z recenzji prof. Beaty Frydryczak

Książka "Naturakultura" - Joanna Jeśman, Mateusz Skrzeczkowski (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Katedra Naukowe. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2023 r. Cena 35.58 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.