pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Szatan i demony. Wyobrażenia starożytnych żydów i chrześcijan

Autor książki:

Aleksander R. Michalak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Replika
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 370 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788367295734
ISBN: 978-83-6729-573-4
Data: 2023-01-16
40.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

NIEZWYKŁE SPOJRZENIE NA DEMONY - ICH ZACHOWANIE, WYGLĄD, POCHODZENIE ORAZ TAJEMNICE, KTÓRE JE OTACZAJĄ.

Skąd wzięły się demony Jaką rolę przypisywały diabłu apokryfy Starego i Nowego Testamentu Jaką hierarchię nadawały demonom teksty biblijne i Ojcowie Kościoła Kto był w stanie skutecznie z nimi walczyć Podobne pytania nurtują badaczy, mistyków i zwykłych ludzi od zawsze.

Autor ukazuje wyobrażenia demonów i możliwości ich ingerencji w życie człowieka. Przedstawia postać przywódcy sił ciemności zwanego Szatanem, Belialem, Mastemą lub Sammaelem. Omawia również chrześcijańskie utożsamianie demonów z bogami świata grecko-rzymskiego i ich kultem.

Osobną część poświęca sposobom ochrony przed złymi duchami: egzorcyzmom, modlitwie, amuletom i talizmanom. Na kartach przewijają się także postaci słynnych egzorcystów oraz wątki dotyczące starożytnej magii.

Niniejsze kompendium pozwala przyjrzeć się demonom z bliska, ukazując je w pełnej niesamowitości krasie.

Aleksander R. Michalak - doktor historii na Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Dublińskim. Stypendysta prowadzący badania w Stanach Zjednoczonych, Izraelu i Niemczech. Jego zainteresowania dotyczą judaizmu i historii Żydów, wczesnego chrześcijaństwa, angelologii i demonologii, a także stosunku religii do wojny oraz orientalizmu i syjonizmu. Publikował w wielu uznanych periodykach naukowych. Był wykładowcą historii starożytnej i religioznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Obecnie jest pracownikiem naukowym w państwowym muzeum.

Książka "Szatan i demony. Wyobrażenia starożytnych żydów i chrześcijan" - Aleksander R. Michalak - oprawa twarda - Wydawnictwo Replika. Książka posiada 370 stron i została wydana w 2023 r. Cena 40.41 zł. Zapraszamy na zakupy!