pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Natchnienie poety i muzyka żenić się z sobą powinny.... Studia i szkice...
książka:

Natchnienie poety i muzyka żenić się z sobą powinny.... Studia i szkice o libretcie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 242 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788376542492
ISBN: 978-83-7654-249-2
Data: 2014-01-29
Cena wydawcy: 43.70 złpozycja niedostępna

Natchnienie poety i muzyka żenić się z sobą powinny.... Studia i szkice o libretcie - Elżbieta Nowicka, Alina Borkowska-Rychlewska - opis książki:

Prezentowana książka stanowi efekt badań pierwszej fazy zakrojonych na szeroką skalę prowadzonych w Polsce badań nad librettem operowym rozumianym jako integralna część literatury teatru i kultury muzycznej traktowanym jak wyjątkowe narzędzie obiegu tematów idei wątków estetyk etc. wspólnych kulturze europejskiej kilku stuleci. Jednocześnie niniejszy tom inicjuje serię książek wyrastających z namysłu nad różnymi aspektami libretta operowego. Szeroki zakres tematów jaki wyznaczają analizowane w poszczególnych artykułach dzieła i teorie operowe wywodzące się z różnych epok poza ich samotną wartością prowadzi też do wyłonienia kilku głównych obszarów badań rozwijanych w planowanych przyszłych pracach. Pośród podejmowanych w tej książce zagadnień Czytelnik znajdzie zatem temat operowych form rozumianych również jako elementy składowe dzieła operowego refleksję nad operą dwudziestowieczną ujętą w perspektywie ówczesnych fascynacji koncepcjami psychologicznymi i antropologicznymi. Studia których efektem jest przedkładany tom prowadzone są w ramach Centrum Badań nad Teatrem Muzycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Książka „Natchnienie poety i muzyka żenić się z sobą powinny.... Studia i szkice o libretcie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Książka posiada 242 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Natchnienie poety i muzyka żenić się z sobą powinny.... Studia i szkice..."
Elżbieta Nowicka, Alina Borkowska-Rychlewska (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Muzyczność w dramacie i teatrze - okładka książki
Muzyczność w dramacie i teatrze Elżbieta Rzewuska, Jarosław Cymerman (red.)
Opera w kulturze - okładka książki
Opera w kulturze Małgorzata Sokalska (red.)