pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Narodziny zła

Autor książki:

Dawid Waszak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 80 s.
Wymiar: 144x205 mm
EAN: 9788378056874
ISBN: 978-83-7805-687-4
Data: 2013-06-21
Cena wydawcy: 22.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Narodziny zła to spowiedź głównego bohatera. Steve dorastał w patologicznej rodzinie, z której postanowił się jak najszybciej wydostać. Po przeprowadzce poznaje piękną kobietę, która pokazuje mu, co to znaczy naprawdę kochać, jednak splot wielu wydarzeń w jego życiu powoduje, staje się bezlitosnym mordercą.

Narodziny zła to debiut niezwykle mocny, któremu nie brakuje odwagi, nawet brawury, w lawirowaniu pomiędzy gatunkowymi kliszami, i dociekliwości w zgłębianiu mechanizmów rządzących ludzką psychiką. Od psychologicznego banału chroni go jednak przewrotny strumień (kilku) świadomości, od ugrzęźnięcia w pociągającym, acz płytkim świecie prozy brutalnej - umiejętność nadawania scenom z horroru drugiego dna i korzystanie z adekwatnie chropawego języka. To ciekawa gra literacka prowadzona na kilku poziomach, a jednocześnie zagadka dla odbiorców książki, którym pozostawia się ocenę głównego (a może nawet jedynego) bohatera.

Książka "Narodziny zła" - Dawid Waszak - oprawa miękka - Wydawnictwo Warszawska Firma Wydawnicza. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2012 r.