pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Największa klęska polskiego wywiadu. Sowiecka akcja dezinformacyjna Trust 1921-1927

Autor książki:

Marek Świerczek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fronda
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 548 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788380795273
ISBN: 978-83-8079-527-3
Data: 2020-06-16
41.57  59.90  18.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Jak zapewnić nowopowstałemu bolszewickiemu państwu okres oddechu dla ustabilizowania sytuacji wewnętrznej? Jak uniknąć interwencji zbrojnej państw zachodnich oszukując "białą" emigrację i obce wywiady? Wystarczy rozgłaszać, że Związek Sowiecki upadnie z hukiem, bo na jego terenie działa rozbudowana konspiracja, która obali władzę czerwonych? Jak zwabić przy okazji liderów "białej" rosyjskiej opozycji do Rosji i jak przewerbować oficerów służb zachodnich penetrujących Bolszewię?
Pomysł tej - nie da się ukryć - błyskotliwej operacji wyszedł z gabinetu Feliksa Dzierżyńskiego. "Trust" to precyzyjnie przygotowana i brawurowo poprowadzona akcja dezinformacyjna - matka wszystkich późniejszych akcji sowieckich służb wywiadu. Czerwona bezpieka stworzyła fikcyjną organizację podziemną "przygotowującą przewrót" w Sowieckiej Rosji i restaurację dawnej władzy.

Smutną rolę w tej paneuropejskiej zagrywce odegrał polski wywiad, wywiedziony umiejętnie w pole.­
 Rosyjskie służby przejęły aktywa wywiadowcze swoich sowieckich poprzedniczek i udoskonaliły akcje dezinformacyjne montowane według schematu kombinacji Trust.

Postsowieckie służby wciąż wmawiają nam, że właściwie ich nie ma, że są bezsilne, że nie wpływają na wydarzenia w naszym kraju. A nasza podejrzliwość to tylko kompleksy i rusofobia. Przyszło nam zatem żyć w rozkwicie akcji Trust 2.0,  choć nie chcemy tego przyjąć do wiadomości. Nie znamy rozmachu działań skierowanych przeciwko Polsce, ale możemy podejrzewać, że następcom Dzierżyńskiego z FSB nie brakuje fantazji i - znajomości charakteru Polaków.

Sprawdźmy jak wyglądał mechanizm działania pierwowzoru tych operacji.

Książka "Największa klęska polskiego wywiadu. Sowiecka akcja dezinformacyjna Trust 1921-1927" - Marek Świerczek - oprawa miękka - Wydawnictwo Fronda. Książka posiada 548 stron i została wydana w 2020 r. Cena 41.57 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]