pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Najważniejsze są kadry. Centralna Szkoła Partyjna PPR/PZPR. Seria:...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Najważniejsze są kadry. Centralna Szkoła Partyjna PPR/PZPR. Seria: W PRL

Dane szczegółowe:
Wydawca: TRIO
Rok wyd.: 2006
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 146x206 mm
EAN: 9798374360417
ISBN: 83-7436-041-0
Data: 2008-11-23
pozycja niedostępna

Najważniejsze są kadry. Centralna Szkoła Partyjna PPR/PZPR. Seria: W PRL - Bartosz Cichocki, Krzysztof Jóźwiak - opis książki:

Problem kształtowania ideologicznego członków partii komunistycznej w Polsce w dotychczasowej historiografii był traktowany marginalnie i nie doczekał się opracowania naukowego. Książka Bartosza Cichockiego i Krzysztofa Jóźwiaka w dużej mierze wypełnia tę lukę. Autorzy skupili się zarówno na socjologiczno-historycznym aspekcie zagadnienia, jak i na jego stronie propagandowej, a także na znaczeniu szkół partyjnych w funkcjonowaniu PPR/PZPR w Polsce w pierwszych latach tworzenia się nowego systemu politycznego. Wykorzystując zachowany materiał źródłowy, zdołali w sposób niemal wyczerpujący omówić wszystkie aspekty działalności organizacyjno--kadrowej Centralnej Szkoły Partyjnej, opisali przebieg kursów i metodologię nauczania, a także efekty indoktrynacji szkolonych tak aktywistów partyjnych, których w wielu przypadkach udało się przekształcić niemal we wzorcowych komsomolców. Niezwykle ciekawa jest część dotycząca oblicza społeczno-politycznego słuchaczy CSP oraz życia codziennego w tej instytucji, a zupełnie nowatorskie ustalenia przynosi rozdział o tzw. komunizmie oralnym. prof. Romuald Turkowski

Książka „Najważniejsze są kadry. Centralna Szkoła Partyjna PPR/PZPR. Seria: W PRL” - oprawa miękka - Wydawnictwo TRIO.

Książka posiada 208 stron i została wydana w 2006 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Najważniejsze są kadry. Centralna Szkoła Partyjna PPR/PZPR. Seria:..."