pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Nadzór i kontrola nad samorządem terytorialnym w Polsce i Austrii....
książka:

Nadzór i kontrola nad samorządem terytorialnym w Polsce i Austrii. Aufsicht und Kontrolle über die territoriale Selbstverwaltung in Polen und Osterreich

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788381581073
ISBN: 9788381581073
Data: 2018-12-19
Cena wydawcy: 169.00 złpozycja niedostępna

Nadzór i kontrola nad samorządem terytorialnym w Polsce i Austrii.... - opis wydawcy:

Książka stanowi efekt międzynarodowej współpracy nawiązanej pomiędzy pracownikami naukowymi Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz pracownikami naukowymi Wydziału Prawa Instytutu Prawa Publicznego i Nauk Politycznych w Grazu oraz Instytutu Austriackiego i Europejskiego Prawa Publicznego Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu w Wiedniu.

W opracowaniu zawarto opis zagadnień dotyczących sprawowania nadzoru i kontroli nad samorządem terytorialnym w Polsce i w Austrii. Z tego powodu wśród przeanalizowanych tematów znalazły się m.in. kwestie dotyczące podstaw prawnych sprawowania nadzoru i kontroli w samorządzie terytorialnym, celów, funkcji i kryteriów nadzoru nad tym samorządem oraz środków nadzoru. Zaprezentowana została także pozycja prawna organów sprawujących nadzór nad samorządem terytorialnym. Analizie poddano również zagadnienia dotyczące wnoszenia skarg do sądów administracyjnych na uchwały lub zarządzenia, bezczynność albo czynności faktyczne bądź prawne organów samorządowych.

Celem dotarcia do możliwe szerokiej grupy odbiorców, wszystkie teksty zostały opublikowane w języku polskim i w języku niemieckim.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Anna Wierzbica (red.) - autor m.in.:
Wtorek, 26 Marca 2019 roku.