pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Na własne oczy. O samodzielnych obserwacjach nieba i Ziemi

Autor książki:

Andrzej Branicki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 466 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788301174637
ISBN: 978-83-0117-463-7
Data: 2013-11-18
73.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 2-4 dni

Opis książki:

Ze Wstępu: Moim zamiarem jest pokazanie Ci ścieżki omijającej szerokim łukiem encyklopedyczne dane i rozgardiasz najświeższych doniesień o dokonaniach astronomów, skłonienie do popatrzenia na świat od nowa, sceptycznie, niezupełnie dowierzając podręcznikowej wiedzy, niemal tak, jakbyś poznawał go od nowa. Chciałbym ośmielić Cię do spotkań sam na sam z wielkim światem przyrody, pomóc Ci zobaczyć go na własne oczy i ogarnąć własną myślą.

Książka adresowana do wszystkich miłośników astronomii, aktywnych obserwatorów zjawisk astronomicznych oraz erudytów, którzy pragną sobie przyswoić podstawy obserwacji nieba.

Każdy rozdział składa się z trzech podstawowych części.

W części poczytaj Czytelnik jest wprowadzany w specyfikę zagadnienia. Autor przedstawia pojęcia, które pomagają mu usystematyzować dotychczas zdobyte informacje.

Część sprawdź stanowi kręgosłup książki, czyli opis prostych obserwacji (nieszablonowych), które nie odwołują się do doświadczenia czytelnika w tej materii, nie wymagają od niego zaawansowania merytorycznego ani użycia profesjonalnego sprzętu obserwacyjnego.

Część pomyśl ma za zadanie skłonić do refleksji nad wykonanym doświadczeniem, zachęcić do formułowania wniosków.

Cennym źródłem informacji o metodach prowadzenia obserwacji i sposobie wykorzystania posiadanego (nieraz bardzo prostego) sprzętu jest dodatek Przypomnienia, uwagi, porady.

Książka nie wymaga czytania rozdziałów po kolei, zgodnie ze spisem treści. Otwarta na dowolnej stronie zachęca prostotą przekazu, propozycją interakcji ze światem nauki i formułowaniem eksperymentów myślowych.

Książka "Na własne oczy. O samodzielnych obserwacjach nieba i Ziemi" - Andrzej Branicki - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 466 stron i została wydana w 2014 r. Cena 73.01 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]