pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Na powrót wiersze

Autor książki:

Bogusław Dopart

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biały Kruk
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788375533385
ISBN: 978-83-7553-338-5
Data: 2022-04-06
26.80 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zamieszczone w tym tomie wiersze powstały na przestrzeni wielu lat; mimo swej różnorodności tematycznej stanowią spójną całość. Sam Autor określa ten zbiór mianem "cyklu poetyckiego o duszy w czterech częściach: metafizycznej, katastroficznej, eschatologicznej oraz odrodzeniowej (rewitalizacyjnej)".

W pierwszej części tomu (Wieczny Eter) znajdują się zarówno erotyki i utwory nawiązujące do mitologii greckiej, jak i wiersze skupiające się na poezji samej w sobie, na jej tworzeniu, lub uwypuklające motyw niepokoju, a nawet cierpienia. W drugiej części (Raport z planety Pi) dominują natomiast utwory będące gorzką refleksją nad kondycją współczesnego człowieka - nad jego bezwolnością, poddaństwem, brakiem indywidualności i wyobcowaniem ludzi pragnących cnót i dobra, którzy z tego powodu stają się celem pogardy i upokorzenia. Podobnego nastroju można dopatrzeć się w tych wierszach, które skupiają się na groźnym, niszczycielskim i bezlitosnym charakterze natury, a nie na jej pięknie. Trzecia część (Mój dom podziemny) sprawia wrażenie najbardziej osobistej, ponieważ zawiera utwory wspominające młodość, przepełnione tęsknotą za dzieciństwem i domem rodzinnym oraz refleksjami nad ich utratą. Czwartą i zarazem ostatnią część stanowi poemat Pod powiekami. Ze względu na swój oniryczny, niezwykły, wręcz abstrakcyjny charakter pozostawia on Czytelnikom najwięcej pola do interpretacji.

Tom został wzbogacony aż 40 ilustracjami (głównie reprodukcjami malarstwa polskiego i światowego), które mogą okazać się pomocne w interpretacji wierszy, a na pewno wzbogacą doznania estetyczne Czytelników.

Książka "Na powrót wiersze" - Bogusław Dopart - oprawa twarda - Wydawnictwo Biały Kruk. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2022 r. Cena 26.80 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.