pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Na ostrzu

Autor książki:

Marcus Sakey

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sonia Draga
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788375082968
ISBN: 978-83-7508-296-8
Data: 2010-10-12
Cena wydawcy: 32.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Danny Carter i jego najlepszy kumpel, Evan, zyskali poważanie w swoim środowisku, napadając na lombardy i sklepy monopolowe. Żyli z dnia na dzień, nie myśląc o jutrze. Ale jeden skok zakończył się pechowo i potem już nic nie było takie, jak wcześniej.
Minęło kilka lat i Danny stara się zapomnieć o przeszłości. Postanawia zacząć od nowa: ma legalną pracę, ukochaną kobietę i czyste sumienie. Nie różni się od innych mieszkańców miasta. Jest uczciwy. Szczęśliwy. Dobrze mu się powodzi, przynajmniej do momentu, gdy pewnego dnia dostrzega w lustrze w zadymionym barze swego dawnego kumpla, przyglądającego mu się badawczo. Evan, który spędził kilka lat za kratkami, zmienił się nie do poznania. Na procesie ani słówkiem nie wspomniał o swoim wspólniku, teraz uważa jednak, że coś mu się w zamian za to należy od dawnego kompana - i nie cofnie się przed niczym, by to wyegzekwować. Danny, widząc, że grozi mu utrata wszystkiego, co osiągnął, będzie musiał zdecydować, co robić, by chronić swoją przyszłość przed przeszłością.
Debiutancka powieść Marcusa Sakeya Na ostrzu, przyrównywana do utworów Dennisa Lehanea, Laury Lippman i scenariuszy Quentina Tarantino, to historia porządnego człowieka, który stał się zakładnikiem wyjątkowo niesprzyjających mu okoliczności. Szybkie tempo akcji, nietuzinkowi bohaterowie i świetnie prowadzona fabuła to niewątpliwe atuty debiutanckiej powieści Sakeya.

Książka "Na ostrzu" - Marcus Sakey - oprawa miękka - Wydawnictwo Sonia Draga. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2010 r.