pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Na królewskim szlaku

Autor książki:

Jean Raspail

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dębogóra
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 364 s.
Wymiar: 200x130 mm
EAN: 9788364964077
ISBN: 978-83-6496-407-7
Data: 2020-10-05
33.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jean Raspail, wielki pisarz i podróżnik, opowiada o swojej młodzieńczej wyprawie z końca lat czterdziestych ubiegłego wieku, podczas której, wraz z trójką przyjaciół, pokonuje w dwóch niewielkich kanu prawie 3000 mil Rzeką Świętego Wawrzyńca, Wielkimi Jeziorami i Missisipi. Królewskim szlakiem wodnym: od Trois-Rivires w dzisiejszej Kanadzie do Nowego Orleanu. Śladami podróżników, żołnierzy i misjonarzy legendarnych pionierów Ameryki Francuskiej. Opowiada o przygodzie, która podczas siedmiu miesięcy zmagań zrobiła z młodzieńca mężczyznę, pisarza, podróżnika i odkrywcę.
Co noc na biwaku autor pisał swój dziennik, który cudownie odnaleziony po kilkudziesięciu latach stał się impulsem do napisania książki i okazją do powtórnego przeżycia tej wyjątkowej podróży. Bo Na królewskim szlaku to nie tylko pełna przygód podróż w poprzek niegdyś francuskiej Ameryki. To także wędrówka w poszukiwaniu zagubionych dróg historii. Niewielu bowiem dziś pamięta, że w XVII czy XVIII w. posiadłości Królestwa Francji w Ameryce Północnej obejmowały terytorium prawie dziesięciokrotnie większe niż metropolia w Europie, i że jeszcze na początku XIX w. do Francji należało choćby całe dorzecze Missisipi.
Po publikacji książki Francuskie Towarzystwo Geograficzne, najstarsze na świecie, bo założone w 1821 r., przyznało pisarzowi niezwykle prestiżową nagrodę Grand Prix, którą otrzymują najwybitniejsi podróżnicy i odkrywcy. Przed nim otrzymali ją m.in. David Livingstone, Henry Stanley, Fridtjof Nansen, Roald Amundsen, Charles Lindbergh, Edmund Hillary czy Neil Armstrong. Jean Raspail jest, jak dotąd, ostatnim jej laureatem.
Jean Raspail (1925-2020), pisarz i podróżnik. Konsul honorowy Królestwa Patagonii, którego historię opisał w powieści Król Patagonii, za którą otrzymał Wielką Nagrodę Powieściową Akademii Francuskiej; pośród licznych innych nagród jest laureatem Nagrody Chateaubrianda (1986) i Literackiej Nagrody Wartburga (2009).

Książka "Na królewskim szlaku" - Jean Raspail - oprawa miękka - Wydawnictwo Dębogóra. Książka posiada 364 stron i została wydana w 2020 r. Cena 33.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jean Raspail - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Oprawca - okładka książki

Oprawca

Vladimir Volkoff
Michał Anioł - okładka książki

Michał Anioł

Dmitrij Mereżkowski
Polactwo - okładka książki

Polactwo

Rafał A. Ziemkiewicz
Wojenna Odyseja Antka Srebrnego - okładka książki

Wojenna Odyseja Antka Srebrnego 1939-1944. Zeszyt...

Tomasz Łabuszewski, Hubert Ronek
Zamknięta trumna - okładka książki

Zamknięta trumna

Sophie Hannah
Produkty podobne:
Dom pod żaglami - okładka książki

Dom pod żaglami

Krzysztof Baranowski
Echo z Afryki. Pamiętniki z wypraw - okładka książki

Echo z Afryki. Pamiętniki z wypraw przez Saharę...

Aleksander Borucki, Prosper Haller
W sercu dżungli - okładka książki

W sercu dżungli

Stanisław Mycielski