pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Na jeden tylko ruch powieki. Wiersze / Für einen Lidschlag nur. Gedichte
Tytuł książki:

Na jeden tylko ruch powieki. Wiersze / Für einen Lidschlag nur. Gedichte

Autor książki:

Monika Taubitz

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Atut
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 46 s.
Wymiar: 115x200 mm
EAN: 9788379775620
ISBN: 978-83-7977-562-0
Data: 2021-03-04
17.55  20.00  2.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Monika Taubitz, niemiecka poetka i prozaiczka żyjąca przed II wojną światową na Dolnym Śląsku, obecnie mieszkanka Meersburgu nad Jeziorem Bodeńskim, może być polskiemu czytelnikowi dobrze znana, ponieważ jej książki ukazują się w Polsce od lat.

W prezentowanym tutaj niemieckiemu i polskiemu odbiorcy niewielkim zbiorze wierszy czytelnik znajdzie utwory wykorzystujące ulubione motywy poetki, szczególnie motyw podróży, bycia w drodze. Wiersze potwierdzają intymny stosunek łączący autorkę z naturą, która jest nieocenionym źródłem jej artystycznej inspiracji. Przyroda, a zwłaszcza okolice legendarnego Jeziora Bodeńskiego, była i jest wciąż istotnym tematem jej poezji. Monika Taubitz w tym zbiorze po raz kolejny udaje się także w podróż do krainy dzieciństwa, na ziemię kłodzką, gdzie przeżyła kilka najszczęśliwszych lat swojego życia. Obecnym w wierszach rozmyślaniom o przyszłości, która jest nieznana, nieokreślona, towarzyszy refleksja o przemijalności życia.

Książka "Na jeden tylko ruch powieki. Wiersze / Für einen Lidschlag nur. Gedichte" - Monika Taubitz (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Atut. Książka posiada 46 stron i została wydana w 2021 r. Cena 17.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Monika Taubitz (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Pas-Jans - okładka książki

Pas-Jans

Andrzej Dorobek
Bajkonur - okładka książki

Bajkonur

Marcin Pawlik
Sto jedenaście wierszy - okładka książki

Sto jedenaście wierszy

Gottfried Benn