pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Na drogach formacji do służby Bogu i człowiekowi. Seria: Prace wydziału...
Tytuł książki:

Na drogach formacji do służby Bogu i człowiekowi. Seria: Prace wydziału Teologii 177

Autor książki:

Andrzej Derdziuk OFMCap

Dane szczegółowe:
Wydawca: Towarzystwo Naukowe KUL
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 159 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788373067691
ISBN: 978-83-7306-769-1
Data: 2017-08-08
35.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Zawarte w tym tomie rozważania podejmują temat formacji do posługi eklezjalnej w życiu konsekrowanym i kapłaństwie służebnym. Podstawowym zadaniem obu tych grup pracowników w winnicy Pańskiej jest nade wszystko świadectwo życia ewangelicznego przez naśladowanie Jezusa Chrystusa w Jego misji objawiania miłosiernej miłości Odwiecznego Ojca i udzielaniu światła Ducha Świętego. Ponieważ głównym narzędziem posługiwania osoby konsekrowanej i kapłana jest ich dojrzała osobowość, dlatego zadanie integralnej formacji musi być potraktowane priorytetowo.

Niniejsza publikacja wskazuje na wyzwania stojące przed osobami poświęcającymi się służbie Bożej i podpowiada kryteria oceny aktualnej sytuacji, w której znajdują się uczniowie Chrystusa. Może być użyteczna dla wszystkich członków Kościoła, szczególnie dla rodziców i wychowawców, którzy znajdą w niej wskazania do zrozumienia misji powołania kapłańskiego i zakonnego oraz wspomagania procesu rozpoznawania i wspierania rozwoju powołania. Wiele przemyśleń zawartych w tej książce ma charakter uniwersalny i odnosi się do wszystkich, którzy na serio traktują swoje życie jako zaproszenie do kierowania się wiarą, nadzieją i miłością.

Książka "Na drogach formacji do służby Bogu i człowiekowi. Seria: Prace wydziału Teologii 177" - Andrzej Derdziuk OFMCap - oprawa miękka - Wydawnictwo Towarzystwo Naukowe KUL. Książka posiada 159 stron i została wydana w 2017 r. Cena 35.62 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Andrzej Derdziuk OFMCap - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
W odpowiedzi na dar Krzyża - okładka książki

W odpowiedzi na dar Krzyża

Andrzej Derdziuk OFMCap, Tomasz Mantyk OFMCap
Verbum Vitae 21 (2012). Jak wychowywać? - okładka książki

Verbum Vitae 21 (2012). Jak wychowywać?

ks. Henryk Witczyk (red.)
Hereditas Monasteriorum Vol. 4 - okładka książki

Hereditas Monasteriorum Vol. 4

Marek Derwich (red.)
Produkty podobne: