pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Na domowym froncie

Autor książki:

Kristin Hannah

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 488 s.
Wymiar: 125x200 mm
EAN: 9788379434220
ISBN: 978-83-7943-422-0
Data: 2014-02-05
Cena wydawcy: 36.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

W SPRZEDAŻY OD 5-02-2014 Szczera opowieść o miłości cierpieniu heroizmie honorze i nadziei. Michael i Jolene Zarkades małżeństwo z dwunastoletnim stażem przechodzi głęboki kryzys. Jednak życie toczy się dalej i nic nie zwalnia małżonków z konieczności radzenia sobie z codziennymi problemami wychowywaniem dzieci pracą płaceniem rachunków. Kiedy Jolene niespodziewanie dostaje rozkaz wyjazdu na teren objęty wojną Michael adwokat musi się zająć ich dwiema córkami. Jolene bardzo przeżywa rozstanie z rodziną jednak jako zawodowy żołnierz rozumie pojęcie służby. W listach do domu maluje idylliczny obraz życia na froncie oszczędzając rodzinie drastycznych szczegółów. Niestety wojna zmienia Jolene w sposób jakiego żadne z nich się nie spodziewało a Michael zmagając się z najczarniejszymi lękami musi stoczyć walkę o ratowanie rodziny.

Książka "Na domowym froncie" - Kristin Hannah - oprawa miękka - Wydawnictwo Świat Książki. Książka posiada 488 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Sabina Pietraszek; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-04-10
Do recenzji tej książki podchodzę drugi raz i to nie dlatego, że jest okropna. O nie... Ona jest wspaniała ! ! ! aż mam ochotę opowiedzieć wam każdy najmniejszy szczegół ale jaką radość z czytania mielibyście wy ?
Po raz kolejny przemówiła do mnie okładka a z racji tego, że cena była przystępna skusiłam się na zakup tego cudeńka. Trochę leżakowała na półce bo ja ociągałam się z skończeniem Greya.
Gdy w końcu przyszła kolej na ,,Na froncie domowym podeszłam do niej z całkowitym luzem. Nie słyszałam nic na temat ani autorki ani książki więc i wymagań nie miałam.
Pierwsze strony nie przemówiły do mnie za bardzo. Pomyślałam : kolejna książka z rodzinną sielanką. Jednak z każdą stroną zrozumiałam jak bardzo się myliłam. W pewnym momencie tak mnie wciągła, że każdą wolną chwilkę spędzałam na czytaniu książki.

Jolene i Michael są małżeństwem na pozór doskonałym. Niestety Michael zamyka się w sobie po śmierci ojca i zaniedbuje żonę oraz dzieci. Nie potrafi porozmawiać z swoją ukochaną na ten temat.
Gdy Jolene dostaje rozkaz wyjazdu na wojnę relację z rodziną jeszcze bardziej się psują. Córki czują się opuszczone a Michael jest zły, że wszystkie obowiązki spadną właśnie na niego tylko dlatego, że jego żona wybiera służbę a nie rodzinę. Jednak Jolene jako zawodowy żołnierz rozumie pojęcie służby i wie, że nie ma innego wyjścia.

Razem z swoją przyjaciółką Tami, wyjeżdżają na rok w służbie kraju. Obie przeżywają rozstanie z rodziną jednak by ich nie martwic w telefonach, listach czy też e-mailach malują świat w którym są bezpieczne. Wszystko tylko po to by ich najbliżsi nie odchodzili od zmysłów. Jednak czy jest to możliwe ? Czy one same wytrwają psychicznie z dala od rodziny w miejscu w którym życie jest tak mało warte ?

Pierwszy raz czytając książkę byłam aż tak wzruszona. Pierwszy raz aż tyle łez wylałam. Ta książka była dla mnie tak intensywnym doznaniem, że by powstrzymać łzy musiałam w to włożyć naprawdę wiele wysiłku (a i tak nie zawsze się to udawało). Wczuwałam w się uczucia bohaterów jak nigdy dotąd.
Myślę, że dopiero po tej lekturze zrozumiałam tak wiele. Teraz gdy do was pisze gdzieś tam walczą kobiety i mężczyźni. Gdzieś ich rodziny czekają z nadzieją, że zobaczą jeszcze swoich bliskich. Gdzieś rodzina właśnie żegna żołnierza który poległ w walce.
Gdzieś tam są bohaterzy, którzy na codzień ryzykują własne życie tylko po to, żeby każdy z nas mógł spać spokojnie.


Zachęcam do lektury wszystkich bo naprawdę warto poznać świat wojny z relacji żołnierza oraz jego rodziny.


recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com
skomentuj opinię/recenzję [+]