pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Muzyczne dzikie życie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pracownia na rzecz wszystkich istot
Rok wyd.: 2004
Oprawa: miękka
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788391987926
ISBN: 83-919879-2-2
Data: 2010-04-29
19.85 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Muzyczne dzikie życie - Grzegorz Bożek, Remigiusz Okraska - opis książki:

Wstęp.
Pamiętam jakie wrażenie wywarł na mnie utwór Tiltu "O, jaki dziwny, dziwny, dziwny...", a przede wszystkim jego tekst: "Czypamiętasz raj na Ziemi? /.../ Zatrute rzek}, zatrute morza, Zatruta Ziemia, zatrute zboża /.../ Plącze moje serce, krzyczy moje ciało, Co się z tym wszystkim stało? Dziwny, dziwny czas". Czasem myślę, że właśnie ta piosenka pomogła mi zainteresować się problematyką zagrożeń ekologicznych. Znam kilkanaście osób, które na przyrodę otworzyły się dzięki muzyce. Z tego powodu nabrałem przekonania, że muzyka może stać się ważna inspiracją, pomóc ludziom stanąć w obronie przyrody.
Kilka lat temu zrodził się pomysł przeprowadzenia z różnymi muzykami rozmów o przyrodzie, fascynacjach Naturą. Są bowiem tacy wykonawcy, dla których to sprawy ważne. To oni właśnie byli moimi rozmówcami na lamach miesięcznika "Dzikie Życie". Tak powstało "Muzyczne dzikie życie" — najpierw jako rubryka w tym piśmie, a teraz osobna książka.
Niestety, w świecie zdominowanym przez filozofie zysku tylko nieliczni twórcy muzyki przyznają się do inspiracji przyrodą, a jeszcze rzadziej do osobistego zaangażowania się w działania na rzecz jej obrony. Po prostu większość ludzi uczestniczących w tzw. przemyśle muzycznym postępuje według zasad, jakie kreuje współczesny "wolny rynek". Muzyka jest przede wszystkim towarem, który należy sprzedać. Nierzadkie jest i to, że teksty piosenek zachęcają do nieograniczonego korzystania ze świata.
Na szczęście znaleźć możemy także zespoły i muzyków, którzy nie są obojętni na świat dzikiego życia, istotne są dla nich problemy dotyczące współczesnego świata — eksploatacja ludzkich i przyrodniczych zasobów, niesprawiedliwość społeczna oraz ekonomiczny wyzysk. I choć różnią się często w swoich poglądach co do wielu kwestii, choć wywodzą się z różnych środowisk i różna jest ich muzyka — dzika przyroda jest dla nich bardzo ważna. To oni są bohaterami tej książki.
Grzegorz Bożek

Książka „Muzyczne dzikie życie” - oprawa miękka - Wydawnictwo Pracownia na rzecz wszystkich istot.

Książka posiada 128 stron i została wydana w 2004 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Muzyczne dzikie życie"
Produkty podobne:
Przyszłość ekorozwoju - okładka książki
Przyszłość ekorozwoju Stefan Kozłowski