pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia. Tom 2
Tytuł książki:

Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia. Tom 2

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Sztuki w Łodzi
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 479 s.
Wymiar: 245x180 mm
EAN: 9788363820282
ISBN: 978-83-6382-028-2
Data: 2020-09-23
72.73  75.86  3.13 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Niniejszy tom powstał z potrzeby przemyślenia i poddania refleksji aktualnej działalności Muzeum Sztuki w Łodzi.
Niniejszy tom powstał z potrzeby przemyślenia i poddania krytycznej refleksji aktualnej działalności Muzeum Sztuki w Łodzi. O jej skomentowanie w pierwszej kolejności zostało poproszonych sześciu artystów oraz jeden filozof.
Ich wypowiedzi stały się następnie punktem wyjścia do rozważania nad misją i praktyką łódzkiej instytucji prowadzonych przez kuratorów muzeum oraz zaproszonych badaczy. W efekcie powstała publikacja gromadząca wypowiedzi o zróżnicowanym charakterze, spajane jednak jednym wspólnym pytaniem: jak za pomocą współczesnych praktyk artystycznych i instytucjonalnych przepracowywać i skutecznie rozwijać wiodące idee nowoczesności.
Redaktorzy tomu postawili w tym samym stopniu na intuicję i wyobraźnię, co na czysto intelektualny namysł - i to właśnie czyni z niniejszej książki wydarzenie. Jeśli tom ten będzie wyznaczał standardy kompleksowego podejścia do przeszłości, to nasze instytucje kulturalne faktycznie będą miejscami proponującymi widzom poszerzanie perspektyw i osobisty rozwój.
dr hab. Anna Markowska

Książka „Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia. Tom 2” - oprawa twarda - Wydawnictwo Muzeum Sztuki w Łodzi. Książka posiada 479 stron i została wydana w 2015 r. Cena 72.73 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Muzeum Sztuki w Łodzi. Monografia. Tom 2"
Daniel Muzyczuk, Magdalena Ziółkowska - autor m.in.:
Produkty podobne:
Pro Arte - okładka książki
Pro Arte Aneta Pawłowska