pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite

Autor książki:

Stefan Grabiński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 576 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788377312995
ISBN: 978-83-7731-299-5
Data: 2018-07-13
41.36  59.90  18.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Muzeum Dusz Czyśćcowych" to zbiór 33 najlepszych, klasycznych opowiadań grozy i weird fiction napisanych przez Stefana Grabińskiego. Antologia ta zawiera przekrój twórczości tego wybitnego polskiego pisarza, wydawanego na całym świecie i stawianego przez wielu literaturoznawców na równi z Edgarem Alanem Poe czy H.P. Lovecraftem. Znajdziemy tu zarówno doskonale rozpoznawalne utwory, takie jak "Demon ruchu", "Maszynista Grot" czy "Kochanka Szamoty", jak i mniej znane, ale nie mniej godne uznania np. "Saturnin Sektor". Wyboru opowiadań do zbioru dokonał pisarz i tłumacz literatury klasycznej Maciej Płaza, który jest także autorem obszernego posłowia przybliżającego sylwetkę i twórczość Stefana Grabińskiego. To ekskluzywne wydanie uzupełnione jest także o wyjątkowo sugestywne i klimatyczne ilustracje Macieja Kamudy.

tekst poprawiony:
Stefan Grabiński: jedyny polski klasyk opowieści niesamowitej. Maszynista widmowych pociągów, mediumista zabłąkanych dusz, geometra przestrzeni między światami. Nikt tak jak on nie potrafił postrzec grozy przyczajonej w prowincjonalnych miasteczkach, w kątach starych mieszkań, pod podszewką zwyczajności. Nikt prócz niego nie poznał demona ruchu, białego wyraka i zabójcy czasu.

Zapatrzony w Edgara Allana Poe, szybko zapomniany, po latach inspirował między innymi Stanisława Lema, ale długo czekał na ponowne odkrycie.

Muzeum dusz czyśćcowych: nowy wybór najlepszych nowel mistrza grozy, ozdobiony stylowymi ilustracjami.

Książka "Muzeum dusz czyśćcowych. Opowieści niesamowite" - Stefan Grabiński - oprawa twarda - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 576 stron i została wydana w 2018 r. Cena 41.36 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]