pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Muszę wiedzieć

Autor książki:

Kasia Bulicz Kasprzak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788381690669
ISBN: 978-83-8169-066-9
Data: 2019-07-08
26.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Matka, córka i wnuczka: Halina, Dominika, Patrycja - trzy bliskie sobie, nieznające się kobiety.

Halina - twierdzi, że urodziła się tylko dlatego, że po śmierci Stalina została ogłoszona amnestia. Wtedy jej przyszły ojciec wyszedł z więzienia i poznał matkę Haliny. Przygnieciona ciężarem lat, wdowieństwem i utratą tych, których kochała, po wyjątkowo przygnębiającej, spędzonej w samotności Wigilii, traci ochotę do życia.

Patrycja - młoda, pełna wigoru i energii, z mnóstwem planów na przyszłość, studentka lingwistyki. Ma oddanych przyjaciół, na których zawsze może liczyć, ale czuje, że w jej życiu czegoś zabrakło.

Te dwie kobiety spotykają się przypadkiem, choć powinny od dawna być razem. Nie wiedząc, czy coś je łączy, ruszają we wspólną podróż, by poznać historię utkaną z kłamstw, półprawd i niedopowiedzeń, ale przede wszystkim, by stworzyć własną opowieść, która, choć o tym nie wiedzą, zmieni ich życie na zawsze, doprowadzi do poznania prawdy o nieobecnej, lecz pozostającej zawsze w centrum uwagi Dominice - zagadce dla swojej matki i córki.

Kasia Bulicz-Kasprzak - wnikliwa obserwatorka życia. Z kobiecą delikatnością przedstawia trudne sytuacje, a humorem, doprawionym nutką cynizmu zachęca czytelnika do spojrzenia na opisywane wydarzenia z innej perspektywy. Nie udziela rad lecz daje nadzieję na świat pełen dobra i życzliwości, uważa bowiem, że wszyscy mamy obowiązek w taki świat wierzyć.

Książka "Muszę wiedzieć" - Kasia Bulicz Kasprzak - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2019 r. Cena 26.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.