pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Można zakasać rękawy. Aktywność obywatelska kobiet w środowisku lokalnym

Autor książki:

Zofia Kinowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Oficyna Naukowa Elżbieta Nowakowska-Sołtan
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788364363214
ISBN: 978-83-6436-321-4
Data: 2015-06-08
20.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Zofia Kinowska: socjolog i mediator. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk społecznych, adiunkt w Zakładzie Przemian Społecznych i Gospodarczych Instytutu Studiów Politycznych PAN, członek Zarządu Fundacji Mediare: Dialog-Mediacja-Prawo. Przedmiotem jej zainteresowania są polskie elity polityczne, ze szczególnym uwzględnieniem roli kobiet, a także kształtowanie się społeczeństwa obywatelskiego i postaw prospołecznych. Jest autorką wielu tekstów z tego zakresu, publikowanych w pracach zbiorowych i czasopismach. "Można zakasać rękawy". Aktywność obywatelska kobiet w środowisku lokalnym to jej pierwsza samodzielna książka.

Książka wzbogaca naszą wiedzę o aktywności obywatelskiej w Polsce, ukazując jej interesujący aspekt - kobiety w środowisku lokalnym. Jest ciekawie napisana, poprawna metodologicznie, dobrze osadzona w teorii. Wyniki są ważnym głosem w dyskusji nad kondycją społeczeństwa polskiego. Mimo że autorka pisze w sposób dość zdystansowany, akademicki, to nie udaje się jej ukryć wielkiego zaangażowania w problematykę aktywności obywatelskiej kobiet w środowisku lokalnym. Widać wyraźnie nić sympatii łączącą ją z respondentkami. Ujmujące są szacunek i podziw, którymi darzy bohaterki swojej książki. To zaangażowanie jest nieco staroświeckie, ma w sobie urok szlachetnego inteligenckiego etosu nakazującego uprawiać działalność intelektualną ku powszechnemu pożytkowi. Widać tu także, zalecaną badaczom społecznym przez Floriana Znanieckiego, umiejętność reagowania na istotne wyzwania, ważkie zagrożenia i palące problemy stojące przed społeczeństwem.

Z recenzji Mikołaja Cześnika

Książka "Można zakasać rękawy. Aktywność obywatelska kobiet w środowisku lokalnym" - Zofia Kinowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Oficyna Naukowa Elżbieta Nowakowska-Sołtan. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2015 r. Cena 20.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.