pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mózg. Granica życia i śmierci
Tytuł książki:

Mózg. Granica życia i śmierci

Autor książki:

Adrian Owen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Feeria
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 143x204 mm
EAN: 9788372297266
ISBN: 978-83-7229-726-6
Data: 2018-03-14
27.49  39.90  12.41 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

W 2006 roku dr Adrian Owen wraz ze swoim zespołem otworzyli nowy rozdział w historii medycyny. Odkryli nową sferę świadomości, strefę mroku gdzieś pomiędzy życiem i śmiercią. Nazwali ją szarą strefą. Ludzie zamieszkujący szarą strefę są często określani jako nieodwracalnie utraceni, bez świadomości i poczucia jaźni. Co szokujące, prawda jest jednak inna - często wciąż są obecni, ich nietknięte umysły funkcjonują zamknięte głęboko w uszkodzonych ciałach i mózgach. Słyszą wszystko, co się dzieje wokół, myślą, doświadczają emocji, przyjemności i bólu tak jak zdrowi. Nie całkiem żywi, niezupełnie umarli, istnieją w ciszy w krainie cienia. A teraz, dzięki pionierskim technikom doktora Owena, możemy do nich mówić - a oni są w stanie nam odpowiedzieć. Zmienne granice świadomości wstrząsnęły strukturą naszego poczucia jaźni. Od dawna wiemy, że ciało nie definiuje osoby - a co, jeśli mózg nie definiuje umysłu? Co oznacza fakt, że umysł może istnieć, nienaruszony, w głęboko uszkodzonym mózgu?
Prezentując w swojej książce wyniki najnowocześniejszych badań i konkretne przypadki pacjentów, dr Owen roztacza przed czytelnikiem obraz fascynującego wewnętrznego kosmosu jaźni i pokazuje, co to znaczy być żywym i ludzkim.

Książka "Mózg. Granica życia i śmierci" - Adrian Owen - oprawa miękka - Wydawnictwo Feeria. Książka posiada 350 stron i została wydana w 2018 r. Cena 27.49 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Myślenie według wartości - okładka książki

Myślenie według wartości

ks. Józef Tischner
Produkty podobne: