pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mossad. Porażki i sukcesy tajnych służb izraelskich
Tytuł książki:

Mossad. Porażki i sukcesy tajnych służb izraelskich

Autor książki:

Marek Górka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 235 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788379307746
ISBN: 978-83-7930-774-6
Data: 2015-05-28
47.63  48.00  0.37 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Autor podejmuje się trudnego wyzwania polegającego na przybliżeniu i usystematyzowaniu wiedzy na temat jednej z najbardziej tajemniczych i legendarnych agencji wywiadowczych na świecie. Aby jednak sprostać temu zadaniu, poszczególne rozdziały pracy stanowią odpowiedź na kilka nurtujących pytań dotyczących m.in. szczególnych warunków politycznych, w których inicjowane są działania wywiadowcze, a także typologii wydarzeń, zjawisk i procesów motywujących organizacje wywiadowcze do działań oraz wpływu wywiadu na podejmowanie decyzji politycznych.

Ważne wydaje się zasygnalizowanie czytelnikowi, że praca ta nie stawia sobie za cel pełnego opisu funkcjonowania służb izraelskich, gdyż takie zadanie - z uwagi na ograniczony dostęp do materiałów - jest niemal niemożliwe. Dlatego podjęta analiza sprowadzona jest jedynie do wybranych operacji izraelskich służb.

Następną, ważną kwestią w publikacji jest odwoływanie się do tych samych misji bądź wydarzeń, które ze względu na omawiane zagadnienia analizowane są w różnym kontekście. Operacje wywiadowcze mogą być zatem rozpatrywane zarówno pod kątem niepowodzeń operacyjnych jak i funkcjonowania cenzury wojskowej w Izraelu, która stara się ukryć lub zmanipulować tego typu informacje.

Praca jest także okazją do zabrania głosu w toczącej się dyskusji na temat tajnych operacji - niejednokrotnie wzbudzających wiele emocji i kontrowersji - podejmowanych przez państwo Izrael. Opracowanie skupia się przede wszystkim na analizie wybranych operacji wywiadu izraelskiego, które zostały zinterpretowane w kontekście sukcesów bądź porażek operacyjnych.

Książka "Mossad. Porażki i sukcesy tajnych służb izraelskich" - Marek Górka - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 235 stron i została wydana w 2015 r. Cena 47.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Marek Górka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Moja Warszawka - okładka książki

Moja Warszawka

Kazimierz Krukowski
Za młodzi na Katyń. Relacje studentów-żołnierzy - okładka książki

Za młodzi na Katyń. Relacje studentów-żołnierzy...

Michał Laszczkowski, Paweł Libera
Odnaleźć ślad - okładka książki

Odnaleźć ślad

Joanna Krygier
Produkty podobne:
Akwarium - okładka książki

Akwarium

Wiktor Suworow