pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Moralne postawy i reguły ludzkiego działania
Tytuł książki:

Moralne postawy i reguły ludzkiego działania

Autor książki:

ks. Remigiusz Król

Dane szczegółowe:
Wydawca: Petrus
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 130x190 mm
EAN: 9788377204146
ISBN: 978-83-7720-414-6
Data: 2019-10-24
33.27  49.00  15.73 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Autor niniejszej książki wprowadza czytelnika w universum teoretyczno - problemowe, obejmujące swym zakresem fundamentalne zagadnienia etyki ogólnej, jak i szczegółowej Tadeusza Ślipki. Etyka ta została osadzona na gruncie antropologiczno - aksjologicznym, przesyconym chrześcijańskim humanizmem, wchodzącym w polemikę z tymi stanowiskami etycznymi, które cechował daleko posunięty partykularyzm, prowadzący do niebezpiecznego relatywizmu etyczno - moralnego.

Rekonstruowany w niej system nawiązuje jednoznacznie do korpusu prawd absolutnych i nadprzyrodzonych. Cechuje go otwartość na płynącą ze świata rzeczywistość, aktualne milieu problemy i wyzwania. Z tego też względu książka ukonkretnia i uszczegółowia problematykę osoby-w-świecie, bytu wolnego, ale zarazem zdeterminowanego celem ostatecznym. Prezentowany w niej proces konkretyzacji poszczególnych zagadnień jest równoznaczny z zejściem na poziom empirii świata doświadczalnego jak i zmysłowego, co stwarza niewątpliwe implikacje odzwierciedlone w całości przedstawionego w niej projektu badawczego. W publikacji tej czytelnik ma do czynienia z klasycznym przykładem synergii, sprzężenia całości z poszczególnymi częściami, jak i części z całością.

Elementem centralnym owego ordo jest oczywiście podmiot moralny osoby rozpatrywany łącznie z zaistniałymi, jak też projektowanymi aktami. To wszystko zaś jest ściśle powiązane z konstytucją bytową człowieka, z jej istotą i naturą.

Książka "Moralne postawy i reguły ludzkiego działania" - ks. Remigiusz Król - oprawa twarda - Wydawnictwo Petrus. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r. Cena 33.27 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Wychowanie moralne w zarysie - okładka książki

Wychowanie moralne w zarysie

Mieczysław Łobocki
Świat marzeń - okładka książki

Świat marzeń

Tadeusz W. Nowacki