pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Monika. Matka św. Augustyna

Autor książki:

Anne Bernet

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 164 s.
EAN: 9788382010497
ISBN: 978-83-8201-049-7
Data: 2020-11-27
25.69  34.90  9.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Barwna i poruszająca opowieść o jednej z najsłynniejszych chrześcijańskich świętych matek, dzięki której Kościół do dziś może czerpać z mądrości św. Augustyna.

Urodzona w 331 roku w skromnej wiosce w Numidii niezbyt urodziwa dziewczyna ze średnio zamożnego domu podobnie jak jej rówieśnice mogłaby popaść w zapomnienie. Tak się jednak nie stało. O Świętej Monice wiemy znacznie więcej niż to, że mając męża poganina i syna hulakę, wymodliła nawrócenie obu. Dzięki Wyznaniom jej syna - jednego z najznamienitszych teologów w historii i doktora Kościoła, możemy poznać kobietę, która mimo że nie była wzorową chrześcijanką, została uznana za świętą. Jej wielkość polegała nie na tym, że pozbawiona była wątpliwości i namiętności, lecz na tym, że umiała je wszystkie skierować ku Bogu, walcząc tylko o jeden cel - o zbawienie duszy swojej i swoich najbliższych. Pewnie dlatego do dziś czczona jest jako patronka zrozpaczonych matek, wdów i trudnych małżeństw.

Książka Anne Bernet to nie typowa hagiografia, lecz porywająca, literacka opowieść o kobiecie, której życie stanowi znakomite tło do przedstawienia zarówno heroizmu i gorliwości chrześcijan pierwszych wieków, jak i sporów oraz herezji trapiących Kościół IV wieku.

Na polskim rynku wydawniczym brak biografii św. Moniki, pokazującej szerszy kontekst historyczny miejsc i czasów, w których żyła. Książka Anne Bernet stanowi udane wypełnienie tej luki, warto więc po nią sięgnąć, by zobaczyć nie tylko świętą, ale i jej świat.

Elżbieta Wiater, doktor teologii, dziennikarka, pisarka
Anne Bernet - uznana francuska autorka około czterdziestu książek historycznych, przetłumaczonych na kilkanaście języków; specjalizuje się w dziejach pierwszych wieków chrześcijaństwa oraz nauczaniu doktorów Kościoła, w tym św. Augustyna. Od 2013 roku postulatorka procesu beatyfikacyjnego o. Michela Guérina.

Książka "Monika. Matka św. Augustyna" - Anne Bernet - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 164 stron i została wydana w 2020 r. Cena 25.69 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Anne Bernet - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Życie jak różaniec - okładka książki

Życie jak różaniec

ks. Jan Twardowski
Objawienia - okładka książki

Objawienia

Święta Brygida Wielka
Św. Monika i moc wytrwałej modlitwy - okładka książki

Św. Monika i moc wytrwałej modlitwy

Mike Aquilina, Mark W. Sullivan
Święta Rodzina - okładka książki

Święta Rodzina

ks. prof. Waldemar Chrostowski
Święta Rita - okładka książki

Święta Rita

Dorota Mazur
Największa tajemnica Guadalupe - okładka książki

Największa tajemnica Guadalupe

Wincenty Łaszewski
Produkty podobne:
Św. Monika i moc wytrwałej modlitwy - okładka książki

Św. Monika i moc wytrwałej modlitwy

Mike Aquilina, Mark W. Sullivan
Duchowość matki - okładka książki

Duchowość matki

Lucyna Słup