pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Moje szczęśliwe wyspy
Tytuł książki:

Moje szczęśliwe wyspy

Autor książki:

Magdalena Zawadzka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788365586551
ISBN: 978-83-6558-655-1
Data: 2017-04-04
30.57  44.90  14.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Tytułowe "szczęśliwe wyspy" to nie tylko wyspy na całej kuli ziemskiej, które Magdalena Zawadzka - pełna pasji podróżniczka - odwiedzała. Wyspy szczęścia to bezpieczne przystanie, wspomnienia, chwile dobre i złe. Te, które zostały w pamięci na zawsze. To ludzie, czasy, przedmioty, miejsca, które stały się bezpiecznym schronieniem w pamięci.

To opowieści o dawnym przyblokowym podwórku i dziecięcych zabawach, wspomnienie podróży, miejsc, dawnego smaku chleba i truskawek. To anegdoty związane z ludźmi, sprawami i historiami do których dzisiaj, tak jak aktorka lubimy powracać jak do bezpiecznej przystani.

Magdalena Zawadzka - urodziła się 29 października 1944 roku w Filipowicach. Po wojnie mieszkała z rodzicami w Szczecinie, bo za działalność w AK w czasie wojny, szczególnie za udział w Powstaniu Warszawskim, jej ojciec wraz z rodziną został zmuszony do opuszczenia Warszawy. Kilka lat później Zawadzcy wrócili do stolicy i zostali tu już na zawsze. W 1973 roku została żoną Gustawa Holoubka, wspaniałego aktora, któremu partnerowała w filmie i na scenie. Po jego śmierci w marcu 2008 roku napisała opowieść o ich wspólnym bardzo szczęśliwym i spełnionym życiu, która stała się bestsellerem 2012 roku. Opiekę literacką nad książką objęła Zofia Turowska, biografistka i pisarka. Za wieloletnią pracę i wielkie zasługi Magdalena Zawadzka została odznaczona w 2003 roku Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2014 roku Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W wydawnictwie Marginesy ukazały się dwie jej książki: Gustaw i ja oraz Taka jestem i już!

Książka "Moje szczęśliwe wyspy" - Magdalena Zawadzka - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2017 r. Cena 30.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor
Magdalena Zawadzka - autor m.in.:
Produkty podobne:
Taka jestem i już! - okładka książki
Taka jestem i już! Magdalena Zawadzka
I więcej nic nie pamiętam - okładka książki
I więcej nic nie pamiętam Aduna Blady-Szwajgier
Dzieciństwo w pasiakach - okładka książki
Dzieciństwo w pasiakach Bogdan Bartnikowski