pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Moja przyjaciółka opętana

Autor książki:

Grady Hendrix

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vesper
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 432 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788377313701
ISBN: 978-83-7731-370-1
Data: 2020-11-13
Cena wydawcy: 45.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Grady Hendrix - autor bestsellerowych powieści, między innymi The Southern Book Club s Guide to Slaying Vampires oraz Sprzedaliśmy dusze - przedstawia pulsujący emocjami thriller o zjawiskach nadprzyrodzonych. Nastoletni niepokój i problemy dorastania są głównym motywem tego niezwykłego horroru, mieszanki Plaży Iris Rainer Dart oraz Egzorcysty Williama Pettera Blatty ego. A wszystko to na tle porywających popowych piosenek z lat 80. XX wieku.

Jest rok 1988. Abby i Gretchen są najlepszymi przyjaciółki już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Pewien wieczór, wypełniony beztroską zabawą i nocnymi nagimi kąpielami w oceanie, nie kończy się jednak tak, jak by sobie tego życzyło rozbawione towarzystwo. Gretchen ginie w ciemności nocy, gdzieś w lesie, a gdy się odnajduje - nie jest już tą samą dziewczyną co kilka godzin wcześniej. Abby wyraźnie widzi, jak w najbliższych dniach Gretchen zamienia się w zaniedbaną, wulgarną, obcą jej osobę. Zaczynają się też dziać dziwne rzeczy za każdym razem, gdy Gretchen jest w pobliżu. Śledztwo podjęte przez Abby doprowadzi ją do zaskakujących odkryć. Zanim jednak ich historia dotrze do przerażającej kulminacji, o losie Abby i Gretchen zadecyduje jedno pytanie: Czy ich przyjaźń jest wystarczająco silna, by pokonać diabła?

Książka "Moja przyjaciółka opętana" - Grady Hendrix - oprawa twarda - Wydawnictwo Vesper. Książka posiada 432 stron i została wydana w 2020 r.