pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Moja historia futbolu. Tom 2. Polska
książka:

Moja historia futbolu. Tom 2. Polska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788379245086
ISBN: 978-83-7924-508-6
Data: 2016-03-14
38.99  49.90  10.91 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Moja historia futbolu. Tom 2. Polska - Stefan Szczepłek - opis książki:

Kto i gdzie strzelił pierwszą bramkę w historii polskiej piłki? Gdzie reprezentacja rozegrała najwięcej meczów? Na jakim polskim stadionie Stevie Wonder jeździł meleksem? Który selekcjoner grał w jednej drużynie z George em Bestem? Gdzie przebywał Łukasz Piszczek, kiedy otrzymał od Leo Beenhakkera powołanie na Euro 2008? W czym Robert Lewandowski jest lepszy od Zbigniewa Bońka?
Odpowiedzi na te i setki innych pytań znajdują się wewnątrz tej niezwykłej książki. Jej autor, Stefan Szczepłek, jest związany z polską piłką od ponad pół wieku. Najpierw jako piłkarz małego klubu z peryferii Warszawy, a od ponad 40 lat jako dziennikarz. Oglądał w tym czasie większość historycznych meczów reprezentacji, pucharowe spotkania Legii, Górnika, Widzewa. Rozmawiał z ich bohaterami, był kolegą piłkarzy wielkiej drużyny Kazimierza Górskiego.

Z tych obejrzanych i rozegranych meczów, tysięcy rozmów i setek podróży Stefan Szczepłek wybrał to, co jego zdaniem jest w polskim futbolu najważniejsze i najciekawsze. Wraz z grafikiem Bogdanem Kucem stworzył przewodnik historyczny i zarazem album pełen unikatowych zdjęć i skanów, których nie można zobaczyć nigdzie indziej. W tej książce nie ma dwóch jednakowych stron. Jest w niej to, czego nie w ma internecie: emocje, szum trybun, zapach szatni.

Drugi tom Mojej historii futbolu to idealna propozycja dla każdego kibica przed zbliżającym się Euro 2016 we Francji. Turniejem, podczas którego reprezentacja Polski Adama Nawałki dopisze do historii naszej piłki kolejny rozdział. Oby równie piękny jak opisane w książce sukcesy sprzed lat.

***
Jak mało kto pisze o naszej wspólnej miłości. Mam pierwsze wydanie tej książki. Po przeczytaniu byłem pewien, że sięgnę również po kolejne - wersję znacznie rozszerzoną. Bo to autor, do którego mam bezgraniczne zaufanie, a jego historia futbolu jest moją historią futbolu!
- Andrzej Strejlau
Stefan Szczepłek to wybitna postać dziennikarstwa sportowego. Wszystko, co napisze, czyta się z ogromną przyjemnością. W przypadku drugiego tomu Mojej historii futbolu, odnoszącej się do świata polskiej piłki nożnej, nie może być inaczej. To wspaniała i wartościowa lektura, którą gorąco polecam każdemu.

- Maciej Iwański, TVP Sport
Stefan Szczepłek od pół wieku przygląda się z bliska polskiemu futbolowi, był naocznym świadkiem jego największych sukcesów. Zna wszystkich piłkarzy i trenerów, grał z nami w piłkę, pił kawę. Ma wyjątkowe prawo i kompetencje, żeby napisać książkę taką jak ta.

- Władysław Żmuda, 91-krotny reprezentant Polski, czterokrotny uczestnik mistrzostw świata
Brazylijczycy, Niemcy i Włosi na pewno mają bogatszą historię futbolu niż Polacy. W jednym nie mogą się z nami równać - Stefan Szczepłek nie jest Niemcem, Włochem, a nawet Brazylijczykiem (choć twierdzi, że w duszy jest).

- Piotr Żelazny, "Rzeczpospolita", Kopalnia - sztuka futbolu
Autor w gronie kolegów dziennikarzy czasami powtarza: ,,Jestem prostym redaktorem piłkarskim". Chwalebna skromność Stefana Szczepłka. Jednego z największych erudytów i pasjonatów futbolu, jakich mam zaszczyt znać.

- Janusz Basałaj, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów PZPN
***
Stefan Szczepłek (1949) - dziennikarz z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Pracował w "Sztandarze Młodych", tygodniku "Piłka Nożna", redakcji sportowej TVP, "Życiu Warszawy", a obecnie pisze dla "Rzeczpospolitej". Korespondent prasowy i telewizyjny na sześciu mundialach, siedmiu mistrzostwach Europy i kilkunastu finałach europejskich pucharów. Autor i współautor kilkudziesięciu książek o futbolu. Laureat nagrody im. Dariusza Fikusa, zdobywca "Złotego Pióra" Klubu Dziennikarzy Sportowych i Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Srebrnego Wawrzynu Olimpijskiego PKOl za całokształt twórczości w zakresie publicystyki sportowej. Jest również pierwszym laureatem nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego Grand Press 2015.

Książka „Moja historia futbolu. Tom 2. Polska” - oprawa miękka - Wydawnictwo Sine Qua Non.

Książka posiada 368 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Moja historia futbolu. Tom 2. Polska"
Stefan Szczepłek - autor m.in.:
Irena Szewińska - okładka książki
Irena Szewińska Stefan Szczepłek;
Janusz Kusociński. Seria: Medaliści - okładka książki
Janusz Kusociński. Seria: Medaliści Stefan Szczepłek, Błażej Ostoja Lniski;
Szkoła falenicka - okładka książki
Szkoła falenicka Stefan Szczepłek;
Produkty podobne: