pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Modlitwa i miłosierdzie w Enarrationes in psalmos

Autor książki:

ks. Andrzej Uciecha

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Księgarnia św. Jacka
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788370306021
ISBN: 978-83-7030-602-1
Data: 2008-12-01
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kolejna pozycja z serii Studia Antiquitatis Christianae. Series Nova: "Nowe proroctwo. Historia i doktryna montanizmu” pod redakcją ks. Andrzeja Uciechy zbiera dwie pozycje dotyczące myśli św. Augustyna: "Modlitwa w Enarrationes in psalmos św. Augustyna” autorstwa ks. Wojciecha Kamczyka oraz "Miłosierdzie Boga i miłosierdzie chrześcijanina w świetle Enarrationes in psalmos św. Augustyna” ks. Sławomira Tupaja.
Jak Enarrationes – zarówno w formie tylko pisanej, jak również i wygłoszonych kazań – miały wyrwać z letargu uśpienia chrześcijan przełomu IV i V wieku, tak tłumaczenie na język polski tego najobszerniejszego dzieła okresu patrystycznego (PSP 37–42) miało poruszyć umysł i wolę polskich chrześcijan końca XX wieku. Do tego wezwania, którego przesłanie pozostaje ciągle aktualne, dołączają się wydawcy i autorzy serii Studia Antiquitatis Christianae. W V tomie Series Nova czytelnik otrzymuje cenne opracowanie zagadnień sięgających głębi tajemnicy spotkania Boga i człowieka: modlitwy i Bożego miłosierdzia w refleksji biskupa Hippony. Należy żywić nadzieję, iż (...) współcześni chrześcijanie, tak świeccy, jak i duchowni, po wnikliwym rachunku sumienia i konkretnym postanowieniu poprawy, zdobędą się na odwagę wspólnej medytacji z Doktorem łaski.

Książka "Modlitwa i miłosierdzie w Enarrationes in psalmos" - ks. Andrzej Uciecha (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Księgarnia św. Jacka. Książka posiada 208 stron i została wydana w 2007 r.