pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Moda Wikingów

Autor książki:

Kamil Rabiega

Dane szczegółowe:
Wydawca: Triglav
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 238 s.
EAN: 9788362586974
Data: 2019-11-19
Cena wydawcy: 56.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Autor wykonał solidną pracę zapoznając się z większością literatury fachowej, co jest widoczne w zrozumieniu szczegółów w końcu dość skomplikowanej problematyki i w sposobie przedstawienia materiału archeologicznego i ikonograficznego...

z recenzji dr. hab. Władysława Duczko prof. AH

Kamil Rabiega zebrał informacje o chyba wszystkich (...) znaleziskach, które można powiązać ze Skandynawami żyjącymi w okresie wikińskim, tj. w IX-XI w. Interpretację tych, zachowanych najczęściej fragmentarycznie, ubiorów ułatwiły mu własne doświadczenia z eksperymentalnym odtwarzaniem dawnych technik przędzenia, farbowania, tkania, krojenia, szycia i wyszywania.

Do tego doszedł przegląd źródeł ikonograficznych (...). Przełożenie tych, zazwyczaj mocno wystylizowanych, wizerunków na informacje o konkretnych typach ubiorów wymaga sporej wyobraźni oraz wiedzy podbudowanej historycznie, archeologicznie i etnograficznie. Autor tej książki taką wiedzą dysponuje, co zaowocowało niespodziewanym bogactwem wniosków.

Kamil Rabiega ma rację pisząc we wstępie, że jego książka to jest "elementarz wiedzy na temat ubioru wikińskiego".

prof. dr hab. Przemysław Urbańczyk

Książka "Moda Wikingów" - Kamil Rabiega - oprawa miękka - Wydawnictwo Triglav. Książka posiada 238 stron i została wydana w 2019 r.