pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mnie nie ma. Rozmowa z Maciejem Nowakiem

Autor książki:

Olga Święcicka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 248 s.
Wymiar: 133x215 mm
EAN: 9788380491687
ISBN: 978-83-8049-168-7
Data: 2015-10-16
28.20 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

"Nie myślę o sobie czule. Mnie mogłoby nie być. Jestem tylko kostiumem". W szczerej i bardzo osobistej rozmowie Maciej Nowak opuszcza swoje ciało, by spojrzeć na siebie z ironicznym dystansem. Wywiad jest próbą uchwycenia rozproszonej tożsamości człowieka, który ma odwagę nazwać siebie "grubym pedałem od kuchni". Zaszufladkować Nowaka trudno, tym bardziej że sam stara się uciec przed wszystkimi określeniami. Teatrolog, krytyk kulinarny, publicysta, dyrektor, społecznik, bon vivant... Haseł jest wiele, a Nowak jeden. Mnie nie ma to książka, w której pada bardzo wiele niepopularnych opinii i szczerych komentarzy. To odważna opowieść o samotności i zabawna historia o odrębności.

Maciej Nowak (ur. 1964) - dziennikarz, krytyk teatralny i kulinarny. Twórca i redaktor naczelny "Gońca Teatralnego" i "Ruchu Teatralnego", były szef działu kultury "Gazety Wyborczej". Był dyrektorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku, założycielem i dyrektorem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz wskrzesicielem Warszawskich Spotkań Teatralnych. Od lat recenzuje warszawskie restauracje w "Co Jest Grane", jest także jurorem programu Top Chef w Polsacie i felietonistą "Gazety Stołecznej". Razem z Mikiem Urbaniakiem prowadzi program Homolobby w radiu RDC.

Książka "Mnie nie ma. Rozmowa z Maciejem Nowakiem" - Olga Święcicka - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 248 stron i została wydana w 2015 r. Cena 28.20 zł. Zapraszamy na zakupy!