pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Mokradełko

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2012
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788375363647
ISBN: 978-83-7536-364-7
Data: 2012-04-24
24.83  36.00  11.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Mokradełko - opis książki:

"Wydała autobiografię, w której opisała, jak za milczącą zgodą matki przez lata była wykorzystywana przez swojego ojca. W miejscowej bibliotece ustawiła się kolejka. Chociaż autorka ukryła się pod pseudonimem, wszyscy szybko domyślili się, o kogo chodzi. Bo na książce się nie skończyło. Halszka udzielała wywiadów, występowała w telewizji i opowiadała otwarcie o tym, co robił z nią ojciec.

Mokradełko to spojrzenie na Halszkę Opfer - autorkę głośnego Kato-taty - oczami osób z jej najbliższego otoczenia: męża, sąsiadek, teściowej, lekarki. Jak widzą kogoś, kto wybrał sobie pseudonim"Ofiara", ale nie zachowuje się jak na ofiarę przystało Matka nie może wybaczyć córce, że publicznie mówi o sprawach, które dotyczą rodziny. Oświadczyła, że nie chce jej znać.

Córka wybiera się w podróż do matki. Razem z nią jedzie reporterka, która staje się uczestnikiem wydarzeń.

"Jestem dumny, że wymyśliłem tytuł tej książki, bo na taki reportaż czekałem całe lata. To współczesna, świetna opowieść faktu o ukrytej twarzy normalnej polskiej rodziny. Nie chciałaby pani dowiedzieć się prawdy - pyta Surmiak-Domańska swoją bohaterkę, a ta odpowiada jej pytaniem: A skąd pani weźmie prawdę. Myślę, że to zdanie charakteryzuje sytuację egzystencjalną nie tylko bohaterów Mokradełka".

Mariusz Szczygieł"

Książka "Mokradełko" - Katarzyna Surmiak-Domańska - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2012 r. Cena 24.83 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]