pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
audiobook:

Młyn nad Flossą

Dane szczegółowe:
Wydawca: aleksandria
Rok wyd.: 2023
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788367501408
Data: 2023-06-16
32.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis audiobooka:

W dziedziczonym z pokolenia na pokolenie młynie Dorclote mieszkają Madzia i Tomek Tulliverowie. Inteligencja, uroda i żywiołowy charakter dziewczynki niepokoją jej matkę i wywołują rodzinne spięcia. Dorasta w purytańskim środowisku, ale zapowiada się na niezależnie myślącą młodą kobietę. Jednak, nawet wspierający i czuły ojciec, nie rozumie jej pragnień i uznaje, że z racji płci, tylko twardo stąpającemu po ziemi synowi, przysługuje staranna edukacja.

Nieoczekiwanie rodzinę dopada głęboki kryzys, a ojcu grozi bankructwo. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w sercu dziewczyny wybucha namiętne uczucie do nieodpowiedniego mężczyzny
Czy uda się uniknąć katastrofy i zapobiec rozpadowi skonfliktowanej rodziny
Czy lepiej być wierną zakłamanym konwenansom, czy zawalczyć o swoje szczęście wychodząc poza horyzont sztywnych norm społecznych
George Eliot, a właściwie Mary Ann Evans - czołowa twórczyni epoki wiktoriańskiej, nazwana przez krytykę angielską pierwszą współczesną angielską powieściopisarką. Najczęściej cytowana w słowniku języka angielskiego Oxford English Dictionary kobieta - pisarka.

Napisany z ogromną pasją Młyn nad Flossą uznano za najlepszą i najbardziej osobistą z jej powieści. Autorka oparła ją na wątkach autobiograficznych i wspaniale odmalowała w niej obraz angielskiej prowincji w XIX w.

Na podstawie książki zrealizowano filmy oraz serial.

Audiobook „Młyn nad Flossą” - oprawa CD - Wydawca: aleksandria. Cena 32.00 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.