pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Młody Mungo

Autor książki:

Douglas Stuart

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
EAN: 9788367616690
ISBN: 978-83-6761-669-0
Data: 2023-04-07
42.03 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Dwóch młodych mężczyzn i uczucie, które nigdy nie powinno się narodzić - Douglas Stuart, autor głośnego, nagrodzonego Bookerem Shuggiego Baina, powraca z nową znakomitą powieścią.

Protestant Mungo i katolik James dorastają na jednym z robotniczych osiedli Glasgow, w świecie zdominowanym przez przemoc, alkoholizm i uliczne walki gangów. Powinni być śmiertelnymi wrogami, jednak wbrew przeciwnościom losu zaprzyjaźniają się, a z czasem zakochują. Swoją miłość muszą starannie ukrywać przed światem, zwłaszcza przed starszym bratem Munga, szefem jednego z gangów. Mungo i James marzą o wyrwaniu się z szarego, brutalnego świata, w którym nie ma dla nich - ani dla ich uczuć - miejsca.

Młody Mungo to porywająca i czuła opowieść o dorastaniu, więzach rodzinnych, znaczeniu męskości i skali przemocy, z jaką spotykają się ci, których społeczeństwo nazywa odmieńcami. To także historia ryzyka wiążącego się z kochaniem kogoś za bardzo i na przekór wszystkiemu.

Książka "Młody Mungo" - Douglas Stuart - oprawa twarda - Wydawnictwo Poznańskie. Książka posiada 448 stron i została wydana w 2023 r. Cena 42.03 zł. Zapraszamy na zakupy!