pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Mitologia. Przygody słowiańskich bogów
Tytuł książki:

Mitologia. Przygody słowiańskich bogów

Autor książki:

Melania Kapelusz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Egmont
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 81 s.
Wymiar: 250x280 mm
EAN: 9788328129597
ISBN: 978-83-2812-959-7
Data: 2018-06-04
Cena wydawcy: 51.99 złpozycja niedostępna

Mitologia. Przygody słowiańskich bogów - opis książki:

"Na wodzie unosiła sie łódz". W łodzi płynał Perun. Perun był bogiem. Pod woda zas zył Weles. On takze był bogiem. I płynał boski czas. Czas Peruna i czas Welesa. Az Perun uczuł pustke. Wtedy rozgorzała w nim wola tworzenia. Lecz choc był poteznym bogiem, nie mógł stworzyc swiata sam."
"Mitologia. Przygody słowiańskich bogów? to zbiór niezwykłych mitów, dzięki którym poznacie tajemniczy świat wierzeń naszych przodków. Dowiecie się, kim był Świętowit, Weles i Perun. Zanurzycie się w magiczny świat, w którym prastare bóstwa rządziły ziemią i ustalały porządek rzeczy. Te historie was zachwycą, przerażą, czasem nawet rozśmieszą. Zrozumiecie, dlaczego dąb to drzewo szczególne i dlaczego mamy aż trzy rodzaje ognia.

Dzięki tej książce na nowo odkryjecie znaczenie zjawisk przyrody i spojrzycie inaczej na historię stworzenia świata. Magicznej lektury! "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" to książka szczególna. Dzięki niej twoje dziecko będzie mogło poznać wierzenia Słowian: mit kosmogoniczny, historie najważniejszych bóstw czy ideę axis mundi.

Wszystkie podania i mity przedstawione w książce napisane są językiem na tyle przystępnym, że będą zrozumiałe już dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Opowieści o dawnych rytuałach i przenikaniu się świata boskiego z ziemskim zabiorą was w magiczną podróż do świata naszych przodków. Wyraziste, pełne kolorów ilustracje dodatkowo uprzyjemnią te podróż.

"Przygody słowiańskich bogów" napisała Melania Kapelusz - tajemnicza autorka bajek z Krakowa. Książkę zilustrowała Ewa Poklewska-Koziełło.

Książka "Mitologia. Przygody słowiańskich bogów" - Melania Kapelusz - oprawa twarda - Wydawnictwo Egmont. Książka posiada 81 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]