pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mity greckie opowieści z zaczarowanego lasu zęby smoka (+ CD)

Autor książki:

Nathaniel Hawthorne

Dane szczegółowe:
Wydawca: Buka
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 52 s.
Wymiar: 140x270 mm
EAN: 9788364690297
ISBN: 978-83-64690-29-7
Data: 2019-05-31
24.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:


„Opowieści z zaczarowanego lasu Nathaniela Hawthorne’a” są piękną i bezpretensjonalną interpretacją mitologii. Wystrzegając się bombastycznego stylu, z dużym poczuciem humoru, autor prowadzi nas przez „zaczarowany las” – sugestywny, tajemniczy, zaludniony przez nimfy, fauny, bogów i herosów. Ten przystępny, przyjazny dzieciom tekst (nie wznawiany w Polsce od lat 20-stu i szczęśliwie „odkopany” przez Bukę!) zyskał nagle parę sprzymierzeńców – oto Jego Ilustratorska Wysokość Józef Wilkoń zgodził się namalować „las zaczarowany”, a Maciej Rychły z kwartetu Jorgi ilustruje go muzycznie (…) Amerykański XIX-wieczny romantyk powraca do naszych bibliotek w asyście Wilkonia, ozdobiony muzycznymi obrazami Rychłego, które sprawiają, że mitologia przemawia do wszystkich zmysłów. Próżność bogów z Olimpu zostaje zaspokojona / Joanna Olech
„Zęby smoka” opowiadają o wędrówce królowej Telefassy z synami Kadmosem, Feniksem, Kiliksem i przyjacielem Tazosem w poszukiwaniu Europy porwanej przez śnieżnobiałego byka- Zeusa oraz walce, którą stoczyli wojownicy zrodzeni z zębów smoka pokonanego przez dzielnego Kadmosa.

Wydanie obejmuje książkę z ilustracjami Józefa Wilkonia oraz płytę CD z dźwiękową wersją mitu w interpretacji Krzysztofa Tyńca, bogato ilustrowaną muzycznie. Jest to więc historia do czytania, oglądania i słuchania, a tak podana mitologia pozostanie na długo w dziecięcej wyobraźni.

W serii ukazały się: Dziecięcy raj, Głowa Meduzy, Złotodajna moc, Trzy złote jabłka, Cudowny dzban, Chimera, Minotaur, Zęby smoka W przygotowaniu: Pałac Cyrce, Nasiona granatu, Pigmeje, Złote runo

Książka "Mity greckie opowieści z zaczarowanego lasu zęby smoka (+ CD)" - Nathaniel Hawthorne - oprawa Twarda - Wydawnictwo Buka. Książka posiada 52 stron i została wydana w 2019 r. Cena 24.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.