pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Miśka

Autor książki:

Pola Wolska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Rozpisani
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788395964909
ISBN: 978-83-9596-490-9
Data: 2021-10-15
19.40  19.95  0.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Niniejsze opowiadanie nie jest zwykłą historią przyjaciół, których mimo przysięgi i złożonych obietnic, okrutny los od siebie oddzielił, ale jest przede wszystkim przykładem walki z emocjami, przeszłością i osamotnieniem.

Okres nastoletni bywa bardzo trudnym czasem, zwłaszcza, gdy doświadcza się tragedii, a zmiany jakie zachodzą w organizmie, a szczególnie w mózgu, nie ułatwiają sprawy. Kto może pomóc młodej Miście w zrozumieniu nieszczęścia, jakie ją spotkało? Czy Michalina wyrwie się spod szponów żalu, złości, lęku i wiecznego smutku? Kto pomoże nastolatce zapomnieć, przebaczyć i oswoić własne emocje, skoro ukochanego Kacpra już nie ma obok niej? Może Finka? Tylko czy ona naprawdę istnieje?
Niniejsza historia jest swojego rodzaju młodzieżową rozprawą egzystencjalno-emocjonalną, właściwą dla wieku autorki, w której poszukuje się odpowiedzi nad przyczyną tragedii, sensem życia i sposobem radzenia sobie z cierpieniem i życiem, na które główna bohaterka opowiadania się obraziła.

13-letnia autorka Pola Wolska to bardzo dojrzała, jak na swój wiek, nastolatka, która przyznaje, że pisanie opowiadań i wierszy pomaga jej uciec od problemów emocjonalnych, z jakimi współcześnie w dobie tzw. hejtu, borykają się nastolatki.

Pola jest wzorową uczennicą, stypendystką, laureatką i finalistką konkursów wojewódzkich organizowanych przez kuratorium. To również młoda aktorka i znakomita recytatorka - uczestniczka i laureatka wielu przeglądów teatralnych i recytatorskich różnego szczebla. Autorka uwielbia także jazdę konną i kocha swojego konia Montanę, dlatego, jak sama stwierdza, wątek dotyczący tej pasji również musiał się znaleźć w opowiadaniu.

Książka "Miśka" - Pola Wolska - oprawa miękka - Wydawnictwo Rozpisani. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2021 r. Cena 19.40 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]