pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Enola Holmes Sprawa zaginionego markiza

Autor książki:

Nancy Springer

Dane szczegółowe:
Wydawca: Poradnia K
Rok wyd.: 2023
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 240 s.
EAN: 9788366005846
ISBN: 978-83-6600-584-6
Data: 2023-03-08
27.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czy nastoletnia dziewczyna może zostać detektywem Czy młodej pannie przystoi podróżować na rowerze i wałęsać się samotnie po ulicach wielkiego miasta, gdzie nietrudno wpaść w tarapaty Taką nastolatką jest Enola Holmes - młodsza siostra słynnego Sherlocka.

W dniu czternastych urodzin Enoli znika jej matka. Wbrew decyzji braci, Sherlocka i Mycrofta, na których spada obowiązek zaopiekowania się młodszą siostrą i którzy chcieliby zatrzymać ją na pensji z internatem, dziewczyna ucieka do Londynu, by odszukać matkę.

Nasza zuchwała buntowniczka wkrótce się przekona, jak wygląda życie samotnej młodej kobiety w wielkim mieście. Poszukiwana przez najlepszego detektywa w historii i połowę Scotland Yardu, Enola zostaje uwikłana w sprawę porwania młodego markiza. Musi uciekać przed wszelkiej maści złoczyńcami, zostaje obrończynią słabszych i pokrzywdzonych i - przede wszystkim - rozwiązuje swoją pierwszą sprawę kryminalną.

A wszystko to dzieje się w scenerii XIX-wiecznego Londynu i okolic! Czy Enola odnajdzie matkę Czy uda się jej odpowiedzieć na pytanie, dlaczego zniknęła Do czego może służyć gorset albo tiurniura, gdy się jest zbuntowaną młodą panną
Seria powieści o Enoli to nie lada gratka dla młodych wielbicieli Sherlocka. Zadziorna i zbuntowana nastolatka sprzeciwia się wszelkim konwenansom, bo chce być wolna i robić to, co kocha - zostać detektywem. A łatwo nie jest. Mamy tu przecież XIX-wieczny Londyn, gdzie kobiety nie mają żadnych praw i perspektyw! Enola się nie poddaje - walczy o siebie i swoją pasję. Świetna przygoda dla młodych dziewczyn! - mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K.

Seria przygód Enoli Holmes została w 2020 roku sfilmowana przez Netflix, tytułową rolę zagrała Millie Bobby Brown, słynna Jedenastka z serialu Stranger Things.

Patroni medialni: Lubimyczytać.pl, Książki. Magazyn do czytania, Ströer.

Książka "Enola Holmes Sprawa zaginionego markiza" - Nancy Springer - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Poradnia K. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2023 r. Cena 27.19 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.