pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Mirabelka

Autor książki:

Cezary Harasimowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zielona Sowa
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 165x215 mm
EAN: 9788380737716
ISBN: 978-83-8073-771-6
Data: 2018-06-06
Cena wydawcy: 34.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nie ma już kamienicy pana Friedmana, fabryki strojów karnawałowych panów braci Alfusów, nie ma też getta, a od niedawna nie ma nawet mirabelki. To, co przetrwało to pamięć o ludziach, którzy wtedy żyli - o Dorce, Chaimie, Maćku i innych. Drzewa towarzyszyły ludziom w chwilach radości, smutku, ale też grozy. Poznawały historię kraju poprzez uczestniczenie w życiu lokalnej społeczności.

Tę pełną nadziei, wiary i miłości historię kilku pokoleń opowiada rosnąca na warszawskich Nalewkach mirabelka.

Mirabelka, która jest narratorem tej opowieści, rosła naprawdę. Przetrwała wojnę, getto, Zagładę, stalinizm, budowę okolicznych domów, ale nie przetrwała naszych czasów. Ścięto ją podczas budowy apartamentowca? Na szczęście pestki mirabelki zawędrowały z dawnym mieszkańcem Nalewek aż do Waszyngtonu, skąd mają szansę powrócić do Warszawy.

"Mirabelka" to kolejna, po książce "Uśmiech", wyjątkowa powieść dla młodych czytelników autorstwa Cezarego Harasimowicza. Obowiązkowa lektura również dla dorosłych.

Książka "Mirabelka" - Cezary Harasimowicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Zielona Sowa. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2018 r.